TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių universitetas priverstas veržtis diržą

Šiaulių universitetas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Šiaulių universitetas
Šaltinis: Šiaulių naujienos
0
A A

Trečiadienį vykusio Šiaulių universiteto senato posėdžio darbotvarkėje buvo įrašyti keturi klausimai. Senato nariai vienbalsiai patvirtino Šiaulių universiteto 2014-2015 metų dėstytojų pedagoginio darbo apskaitos tvarką, Edukologijos katedros vedėją, suteikė keturis pedagoginius profesoriaus vardus ir apžvelgė praėjusių metų Senato veiklą.

Pedagoginis darbo krūvis neturėtų didėti

Pirmąjį klausimą dėl Šiaulių universiteto 2014-2015 m. dėstytojų pedagoginio darbo apskaitos tvarkos patvirtinimo pristatinėjęs Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. Juozas Pabrėža teigė, kad daug pakeitimų nėra. Didžioji dalis jų dėl sunkaus meto Universitetui susiję su taupymu.

„Šių 2014-2015 mokslo metų didžiausi pakeitimai bus susiję su nelengva Šiaulių universiteto finansine situacija, su ypatingu poreikiu taupyti ir su rektoriaus pasiūlytu ir patvirtintu dokumentu – Šiaulių universiteto 2014 metų taupymo priemonių planu“, – teigė jis.

Vienas iš pakeitimų – studentai, studijuojantys dalykus, modulius, kurių kodai ir kreditų skaičius sutampa, fakultete bus jungiami į srautus, grupes ir pogrupius, o nesusidarius reikiamam studentų skaičiui, sujungiami su kitų fakultetų studentais.

„Viduje fakultetų tie dalykai jau buvo daromi daugiau ar mažiau ir anksčiau. Jungimas su kitais fakultetais irgi jau buvo šiek tiek pradėtas. Tačiau norisi rimtesnio žingsnio. Dabar bus dokumentiškai įteisinta, koks su kokiu fakultetu galės tartis ir jungti tuos dalykus. Edukologijos fakultetas su Socialinės gerovės ir negalės fakultetu, Humanitarinis fakultetas su Menų fakultetu, Technologijos ir gamtos mokslų fakultetas su Informatikos ir matematikos fakultetu, o Socialinių mokslų fakultetą kol kas paliekame, nes ten yra didžiausias studentų srautas“, – aiškino J.Pabrėža.

Vienas iš pakeitimų – studentai, studijuojantys dalykus, modulius, kurių kodai ir kreditų skaičius sutampa, fakultete bus jungiami į srautus, grupes ir pogrupius, o nesusidarius reikiamam studentų skaičiui, sujungiami su kitų fakultetų studentais.

Studijų prorektorius tikino, kad nauja darbo apskaitos tvarka neturėtų padidinti pedagoginio darbo krūvio. „Noriu patvirtinti, kad nauja tvarka pedagoginio darbo krūvio arba visai nepadidins, arba padidins labai nežymiai. Iš pirmo žvilgsnio neženklūs pakeitimai, susiję su kvalifikacijos kėlimu, magistrantais, tarptautiniais studentais, iš tiesų mums yra labai svarbūs. Grubiai paskaičiavus, nauja pedagoginio darbo apskaitos tvarka mums leistų sutaupyti apie 20 etatų“, – teigė jis.

Svarbus pedagoginis potencialas

Posėdžio metu buvo patvirtintas Edukologijos katedros vedėjas. Nuspręsta, kad šias pareigas užims prof. Daiva Kalinauskienė. Senato nariai taip pat nusprendė suteikti profesoriaus pedagoginius vardus Ekonomikos katedros prof. Daivai Beržinskienei, Viešojo administravimo katedros prof. Dianai Šaparnienei, Ekonomikos katedros prof. Zitai Ramašauskienei bei Viešojo administravimo katedros prof. Teodorui Tamošiūnui.

Paskutinis darbotvarkėje įrašytas klausimas – Senato 2013 metų veiklos ataskaita. Šiaulių universiteto senato pirmininko pavaduotoja prof. Genovaitė Kačiuškienė informavo, kad nuo praėjusių metų kovo iki šių metų kovo mėnesio įvyko devyni Senato posėdžiai, kurių metu priimti 64 nutarimai.

„Šiais metais Senatas turėjo dirbti ir atlikti ne tik Šiaulių universiteto senato funkcijas, bet ir Tarybos funkcijas. Kitais metais ir nutarimų skaičius, ir Senato veikla truputį mažės, kadangi ji bus susijusi tik su akademine veikla“, – sakė G.Kačiuškienė.

Buvo ir skaudesnių dalykų. Tikriausiai mums visiems būtų buvę daug smagiau, jeigu nebūtų pasirodę tokių faktų, kurie yra susiję su plagiatu, tam tikromis apeliacijomis, – teigė G.Kačiuškienė.

Senato pirmininko pavaduotoja teigė, kad yra nemažai šiais metais atliktų darbų, kuriais Senato nariai gali didžiuotis. „Labiausiai džiaugiamės Šiaulių universiteto statuto parengimu ir patvirtinimu. Taip pat Universiteto senato reglamento parengimu ir patvirtinimu. Kol nebuvo šių dokumentų, buvo tiesiog tūpčiojimas vietoje. Negalėjome išrinkti nei Tarybos, nei naujo rektoriaus.

Mus taip pat džiugina, kad buvo svarstoma ir patvirtinta nemažai studijų programų. Ypač tos studijų programos, kurios yra jungtinės su kitų šalių universitetais. Džiugu, kad dauguma jų – antrosios studijų pakopos. Mums smagu ir tada, kai būna tvirtinami pedagoginiai profesoriaus ir docento vardai. Juk nuo Universiteto kontingento, pedagoginio potencialo daug kas priklauso“, – vardijo ji.

Paklausta, ar buvo tokių įvykių, kurie Senatą ne itin džiugina, G.Kačiuškienė buvo atvira: „Buvo ir skaudesnių dalykų. Tikriausiai mums visiems būtų buvę daug smagiau, jeigu nebūtų pasirodę tokių faktų, kurie yra susiję su plagiatu, tam tikromis apeliacijomis“, – teigė ji.

Senatas vienbalsiai patvirtino Šiaulių universiteto 2014-2015 metų dėstytojų pedagoginio darbo apskaitos tvarką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min