Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 12d. 17:26

Šiaulių universiteto rektorius: „Universiteto bendruomenė šokiruota dėl Dainiaus Pavalkio išsakytų minčių“

Šiaulių universiteto laikinasis rektorius Donatas Jurgaitis
Šiaulių universiteto nuotr. / Šiaulių universiteto laikinasis rektorius Donatas Jurgaitis

Antradienį Švietimo ir mokslo ministras išsakė nemažai kritikos Edukologijos, Klaipėdos ir Šiaulių universitetams. Pastarasis, Dainiaus Pavalkio nuomone, priima studijuoti moksleivius su labai žemais pažymiais, rengia „ne visiškai kokybišką mokytojų produkciją Lietuvos rinkai“ ir pan. Su išsakytomis ministro mintimis nesutiko Šiaulių universiteto laikinasis rektorius Donatas Jurgaitis.

„Šiaulių universiteto bendruomenė nustebinta ir šokiruota dėl Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio viešai išsakytų minčių apie Šiaulių universitetą. Viešėdamas Šiauliuose praeitų mokslo metų pabaigoje, ministras, pabrėždamas rūpestį regionais, kalbėjo: „Regioniniai universitetai turi labai aiškią savo ateitį (...) Universitetas čia reikalingas... Aukštojo mokslo židinys čia turi išlikti“. Jeigu ministro nuomonė pasikeitė radikaliai, gal mes ją nusipelnėme išgirsti tiesiogiai iš ministro lūpų?

Situacija aukštojo mokslo sistemoje iš tiesų yra sudėtinga. Manau, kad prie to nemažai prisidėjo niekaip nesibaigianti auštojo mokslo reforma, kurią jau kelerius metus lydi įvairiausi gąsdinimai. Dažnai pateikiami netikslūs duomenys, juos interpretuojant pagal poreikį. Štai ir šį kartą ministras teigia, kad Šiaulių universitetas į nemokamas vietas priėmė 150 studentų (jų iš tikrųjų yra 195) ir kad tai, anot ministro, „reiškia, pakankamai žemo pažymių lygio studentai priimti“.

Norime labai atsakingai pasakyti, kad visi studentai, patekę į valstybės finansuojamas vietas, konkuruoja su visais Lietuvos universitetais. Nuolatinių studijų valstybės finansuojamose vietose Šiaulių universitete konkursinio balo vidurkis – 17,6 , o kolegijoje, kuri, kaip ministras vaizdžiai sako, „yra maždaug kitoje gatvės pusėje“, konkursinio balo vidurkis – 13,8.

Keista, kad iki pat šiol Šiaulių universitetas ir ministro, ir kitų aukščiausio rango valdžios žmonių yra traktuojamas tik kaip pedagogus rengianti aukštoji mokykla. Iš tiesų mes esame išlaikę gerąsias buvusio Šiaulių pedagoginio instituto tradicijas ir dalį tokių programų turime. Tačiau šiuo metu iš 73 Šiaulių universitete vykdomų programų švietimo ir ugdymo krypčių grupei priklauso tik 22 programos, pagal kurias studijuoja apie 30 proc. visų Šiaulių universiteto studentų.

Galiu pasakyti pirmiausia tai, kad tokie vieši aukšto rango pareigūno pareiškimai pirmiausia skaudina. Ir ne tik mane vieną, skaudina visą universiteto bendruomenę. Ko siekiama tokiais pareiškimais? Norėčiau pacituoti ministrą: „Visi universitetai blogina kokybę, bet neužsidaro“. Gal pirmiausia valdžios vyrams reikėtų atsakyti, kas Lietuvoje atsitiko, kad visi blogina kokybę? Gal čia jau ne atskiro universiteto, o nepamatuotai griaunamos sistemos, nepasiūlant nieko kokybiškesnio, rezultatas? Universiteto bendruomenės kantrios, žmonės neina į gatves, nemitinguoja, daug metų yra nesuprantamai „reformuojami“. Tačiau viskam yra ribos.

Esame sau įvardinę visas mūsų problemas, reorganizuojame universiteto padalinius, dirbame su studijų programomis, atsižvelgiame į mums pareikštus priekaištus ir pastabas. Tačiau tikrai nenorime būti žeminami, gąsdinami, nuolat linksniuojami ir menkinami. Tikime, kad sugebėsime atlaikyti puolimus ir tapti geru regioniniu universitetu, nes Lietuvoje yra nemažai žmonių, suprantančių ir pritariančių regionų politikai, žinančių mūsų universiteto pastangas ir joms pritariančių. Labiausiai palaiko tai, kad prieš tokius pasisakymus, kokius išgirdome šiandiena, aktyviausiai sukilo studentai. Galiu tik priminti, kad pagal studentų vertinimą Šiaulių universitetas užima trečią vietą Lietuvoje“, – teigė Šiaulių universiteto laikinasis rektorius D.Jurgaitis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min