Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių universiteto studentai studijomis patenkinti

Šiaulių universiteto studentai. Šiaulių universiteto nuotr.
Šiaulių universiteto studentai. Šiaulių universiteto nuotr.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šiaulių universiteto studentai įvairiose apklausose bei reitinguose labai gerai vertina studijas savajame universitete. Jau kelerius metus šioje vertinimo dalyje Šiaulių studentai – antri arba treti. Studentai akcentuoja, kad Šiaulių universitete itin kolegiški santykiai su dėstytojais, gera ir draugiška atmosfera, kad jauni žmonės Šiauliuose turi puikių galimybių tobulėti ir atsiskleisti, kad studentams sudaromos puikios sąlygos išvykti mokytis į kitų šalių universitetus. Šiaulių universitete besimokantys užsienio studentai irgi teigiamai atsiliepia apie studijas Šiauliuose. Įvairių tyrimų rezultatai teigia, kad per 12 mėnesių po studijų baigimo 80 proc. Šiaulių universiteto absolventų sėkmingai įsidarbina. O baigusieji magistro studijas ir pasilikę dirbti Šiaulių regione gauna vienus didžiausių atlyginimų.

Studijų sąlygų mums gali pavydėti

Margarita Vagdarytė - Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentė. Šiaulių universiteto nuotr.
Margarita Vagdarytė - Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentė. Šiaulių universiteto nuotr.

Margarita Vagdarytė – Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentė

Esu antro kurso kūno kultūros studentė. Kur stosiu ir kuo būsiu žinojau jau devintoje klasėje. Viskas prasidėjo tada, kai pradėjau žaisti futbolą ir sužinojau, kad Šiaulių universitetas turi stipriausią moterų futbolo komandą Lietuvoje – tad studijuoju kūno kultūrą, esu antro kurso studentė. Savo studijomis nenusivyliau ir drąsiai galiu paneigti mitus, kad Šiaulių universitetas neturi ką pasiūlyti ar yra prastesnis už kitus. Visada tikėjau, kad žmogus pats turi atrasti savo vietą, kur galėtų save realizuoti. Aš tai padariau Šiaulių universitete.  Man yra suteikta labai daug galimybių tobulėti ir išreikšti save. Tikriausiai kartais, būdami studentais, neįvertiname aukštoji mokyklos, kurioje studijuojame, svarbos. Tačiau būtent čia mes iš tiesų tampame suaugę ir pasirengiame gyvenimui, specialybei.

Šiaulių universiteto studentai visuomet įvertina savo universitetą aukščiausiais balais, nes čia patiriame puikų bendrystės jausmą, dėstytojo ir studento santykiai čia grįsti pagarba ir pasitikėjimu. Tenka girdėti, kad  kitose aukštosiose mokyklose yra „luomų“  sistema, kai dėstytojai yra dvariškiai, o studentai paprasti valstiečiai, kurie neturi balso teisės. Galiu drąsiai teigti, kad pas mus visi yra lygūs, ir tai suteikia galimybę siekti geriausių studijų rezultatų: dėstytojai mus palaiko, tėviškai rūpinasi mumis, galime su jais konsultuotis bet kuriuo klausimui.

Studijuoju Edukologijos fakultete, viename seniausių universiteto fakultetų. Čia sukauptos geros patirties, savo darbą puikiai išmanančių dėstytojų, studijų sąlygų mums tikrai gali pavydėti kitų universitetų studentai.

Nedidelis universitetas turi daug privalumų

Justina Bagdonaitė - Edukologijos studijų programos  II kurso studentė. Šiaulių universiteto nuotr.
Justina Bagdonaitė - Edukologijos studijų programos II kurso studentė. Šiaulių universiteto nuotr.

Justina Bagdonaitė – Edukologijos studijų programos  II kurso studentė

Esu šiaulietė, nusprendžiau likti studijuoti savame mieste ir universitete. Rugsėjo 1 – osios šventėje jaučiausi nepaprastai – įstojau į universitetą, esu pirmakursė. To pasididžiavimo jausmo niekada neužmiršiu. Kol mokiausi mokykloje, mažai galvojau apie savo ateitį ir profesijos pasirinkimą. Žinojau viena – mokytoja tikrai nenoriu būti. Tačiau likimas lėmė taip, kad įstojau į šią studijų programą, nes man ji pasirodė labai įdomi ir gana plati, atverianti daug karjeros galimybių. Prieš savo klasės draugus pradžioje nesijaučiau daug ko pasiekusi, tačiau jau po metų studijų įgavau tiek daug pasitikėjimo, kad pasikeitė mano nuomonė ir apie mane pačią, ir apie studijas gimtajame mieste. Dažnai jauni žmonės įsitikinę, kad studijų kokybę lemia aukštosios mokyklos dydis. Dabar galiu drąsiai teigti – nedidelis universitetas turi daug privalumų: nedidelė draugiška bendruomenė, kur beveik visus gali pažinti, atsiranda glaudus ryšys su administracija ir dėstytojais. Nedidelėse studentų grupėse per paskaitas dėstytojai skiria mums daug dėmesio, užduodame klausimus, tariamės. Dėstytojai mielai dalijasi savo praktine patirtimi, dažnai paskaitos išsivysto į diskusijas, todėl labai smagu, kad nereikia klausytis tik teorinių dalykų. Kita maloni patirtis ta, kad universitete labai daug praktinių užsiėmimų: esu antrame kurse, o jau turėjau 3 mėnesius praktikos progimnazijose ir gimnazijose.

Vėl pasirinkčiau Šiaulių universitetą

Ersan Taskin - Erasmus programos studentas iš Turkijos, Mustafa Kemal universiteto. Šiaulių universiteto nuotr.
Ersan Taskin - Erasmus programos studentas iš Turkijos, Mustafa Kemal universiteto. Šiaulių universiteto nuotr.

Ersan Taskin – Erasmus programos studentas iš Turkijos, Mustafa Kemal universiteto

Studijuoju mechanikos inžineriją. Planavau važiuoti studijuoti į Lenkiją, tačiau tarptautinių ryšių koordinatorius pasiūlė važiuoti į Lietuvą, ir Šiaulių univesitetą, nes mūsų universitetai palaiko gerus santykius. Ir nesigailiu čia atvykęs: studijų kokybė gera,  dėstytojai puikūs, galiu su jais susitikti ir klausti, ko nesuprantu. Turkijoje labiau orientuojamasi į savarankišką mokymasį ir teoriją, čia – daugiau praktikos. Man patinka, kad Šiauliai yra mažas miestas, nėra tokio didelio žmonių srauto kaip Turkijoje. Pastebėjau, kad Šiauliuose žmonės yra daug konservatyvesni, negu, sakykime, Vilniuje, bet jau pripratau, kad lietuviai palydi mane žvilgsniu dėl to, kad turiu tamsesnę odą, plaukus. Susiradau keletą draugų, kurie tikrai liks draugais visam gyvenimui. Jei atsukčiau laiką atgal ir reiktų iš naujo rinktis, kur vykti studijuoti – tikrai pasirinkčiau Šiaulių universitetą.

Susižavėjau Lietuva ir Šiauliais

Jungo Tsuchiya - Erasmus programos studentas iš Japonijos. Šiaulių universiteto nuotr.
Jungo Tsuchiya - Erasmus programos studentas iš Japonijos. Šiaulių universiteto nuotr.

Jungo Tsuchiya – Erasmus programos studentas iš Japonijos

Esu pasirinkęs geografijos studijas. Susidomėjau Lietuva, nes apie ją Joponijoje beveik niekas nežino. Pasirinkau Šiaulių universitetą dėl gerų santykių su mano Tokijaus metropoliteno universitetu. Kadangi domiuosi gamta ir aplinka, susižavėjau ir Lietuva, ir Šiauliais, nes tai yra žalias miestas, yra parkų, kur galima ramiai leisti laiką. Tuo Japonija ir ypač Tokijus skiriasi nuo Lietuvos.

Šiaulių universitete pasigendu dar daugiau tarptautinių studentų, gal taip jau esu įpratęs namuose. Atvykdamas maniau, kad čia patirsiu daug streso dėl skirtumų tarp mūsų šalių, tačiau mano baimės nepasitvirtino – nejaučiu jokių didelių skirtumų aplinkoje. Kalbant apie žmonės, jie tikrai draugiški, tačiau ramūs ir čia mes esame labai panašūs. Nustebau, kad net ir jauni žmonės kalba angliškai, nes Japonijoje retai kada sutiksi net suaugusių žmonių, kurie kalbėtų kokia nors užsienio kalba.

Tai pirmas kartas, kai susipažinau su tiek daug žmonių iš kitų šalių, su savitomis kultūromis, susiradau daug draugų, net pasižadėjome, kad po dešimties metų susitiksime Šiauliuose su savo šeimomis, vaikais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min