Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių universiteto studentams – mažesnės stipendijos

Šiaulių universitetas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Šiaulių universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį vykusiame Šiaulių universiteto senato posėdyje buvo patvirtinti stipendijų nuostatų pasikeitimai. Tad nuo šiol yra sumažinti skatinamųjų stipendijų dydžiai iki 1, 1,5 ir 2 bazinių stipendijų dydžių - studentų laukia mažesnės stipendijos.

Keičiasi stipendijų skyrimo nuostatai

Nutraukti mokėti studentui stipendiją galima, jei yra pažeidžiami ne tik universiteto studijų nuostatai, bet ir universiteto darbuotojų ir studentų etikos kodeksas.

Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentė Gabrielė Gendvilaitė, pristatydama stipendijų nuostatų pasikeitimus, teigė, kad naujieji stipendijų nuostatai reglamentuoja stipendijų tipus, gaunamų iš valstybės biudžeto pirmosios ir antrosios pakopos studijų studentams skatinti. Nuostatai papildyti stipendijų rūšimis, kurios yra teikiamos universitete - tai trečiosios pakopos stipendijomis, tarptautinių studijų fondų stipendijomis, Erasmus programos mobilumą skatinančiomis ir vardinėmis stipendijomis.

„Naujuose nuostatuose nurodyta, kas yra vardinės stipendijos bei tai, kad 95 procentai stipendijoms skirtų lėšų yra skiriamos skatinamosioms stipendijoms ir 5 procentai skiriami vienkartinių stipendijų fondui.

Esminiai pakeitimai stipendijų nuostatuose – tai sumažinti skatinamųjų stipendijų dydžiai iki 1, 1,5 ir 2 bazinių stipendijų dydžių (BSI). Visiškai atsisakyta proporcijų, kurios buvo naudojamos skaičiuojant stipendijas. Stipendijos gali būti skirstomos atsižvelgiant į studentų pažangumą studijų programoje ir kurse arba atsižvelgiant tik kurse arba svertiniu būdu atsižvelgiant į studentų pažangumą kurse ir institute.

BFL nuotr./Šimtas litų
BFL nuotr./Šimtas litų

Studentams, kurie grįžta į Šiaulių universitetą studijuoti po mainų programos, buvo sumažintas stipendijų dydis nuo 1,75 BSI iki 1 BSI. Nuspręsta sumažinti stipendijos dydį, nes dažnai vėluoja studentų mokymosi rezultatai iš užsienio universitetų, todėl ir rekomenduojama mokėti tik 1 BSI stipendiją“, - aiškino G. Gendvilaitė.

Vienkartinės stipendijos dydis taip pat yra sumažintas ir palikti dydžiai 1BSI, 1,5BSI ir 2 BSI. Tačiau atsirado pakeitimas, kad vienkartinę stipendiją studentas gali gauti net esant sunkiai padėčiai studento šeimoje, tačiau studentas tada privalo pateikti prašymą. Dabar Šiaulių universitete skiriamas 1 mėnesio laikotarpis, per kurį privalo būti išnagrinėtas studentų prašymas.

Nutraukti mokėti studentui stipendiją galima, jei yra pažeidžiami ne tik universiteto studijų nuostatai, bet ir universiteto darbuotojų ir studentų etikos kodeksas. Anksčiau stipendijų nuostatuose nebuvo nustatytas laikas, per kurį turi būti išnagrinėtas prašymas stipendijai gauti. Tikslinės stipendijos universitete skiriamos pagal pedagogikos ar andragogikos krypties specialybes.

Stipendiją gaus daugiau studentų

Iki šiol realiai buvo pažeidžiami nuostatai skirstant stipendijas, nes paprasčiausiai tiek lėšų mes neturėjome, - sakė G.Genvilaitė.

Studentų atstovybės prezidentė G. Gendvilaitė pritarė nuostatų keitimui sakydama, kad stipendijoms yra skiriama gana mažai lėšų, todėl iki šiol buvo sunku jas padalyti. Labiausiai apmaudu būdavo, kad stipendijas gauti galėjo tik labai maža dalis studentų. 

„Iki šiol realiai buvo pažeidžiami nuostatai skirstant stipendijas, nes paprasčiausiai tiek lėšų mes neturėjome. Atsižvelgiant į finansinę situaciją, buvo priimtas sprendimas mažinti stipendijų dydžius, tačiau tuo pačiu suteikti galimybę didesnei daliai gerai besimokančių studentų gauti kad ir mažesnes stipendijas. Tačiau tai vis tiek yra paskatinimas mokytis ir siekti aukštumų“, - sakė G. Gendvilaitė.

LingJob.lt nuotr./Studentas
LingJob.lt nuotr./Studentas

Diskusijų metu dėl stipendijų nuostatų keitimo buvo išklausytos visų studentų nuomonės. Pasak G. Gendvilaitės, gerai besimokantys studentai jaučia nuoskaudą, kad stipendijos yra mažinamos, tačiau ir kiti studentai stengiasi, todėl piniginio paskatinimo reikia visiems.

„Siekėme, kad daugiau studentų gautų stipendijas. Kartais juokingai atrodo, kai fakultete tik 10 studentų gauna stipendijas. Ir nedidelė suma kas mėnesį studentui labai padeda, nes tai šioks toks paskatinimas ir galimybė papildomai pinigų skirti savo reikmėms“, - teigė G. Gendvilaitė.

Prasta ekonominė situacija

Šiaulių universiteto studijų prorektorius docentas dr. Juozas Pabrėža teigia, kad stipendijų nuostatų pasikeitimas buvo reikalingas. Atsižvelgiant į esamą ekonominę situaciją, studentai privalo suprasti, kad negali būti skiriama 3 BSI stipendija, todėl ir buvo nuspręsta stipendijų dydžius mažinti.

„Manau, pasikeitę stipendijų skyrimo nuostatai atspindi realią mūsų universiteto situaciją. Pasikeitus stipendijų skyrimo nuostatams, bus lengviau ir universitetui, ir tiems, kurie skirstys stipendijas. Niekam nebebus skiriamos 3 bazinės stipendijos, o didžiausia stipendija sieks tik 2 bazinių stipendijų dydį. Tačiau tai reikš, kad daugiau studentų gaus stipendijas“, - aiškino J. Pabrėža.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min