Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 08:28

Šiemet dvigubai daugiau Lietuvos moksleivių pasirinko studijas užsienyje

Studentai
V.Bukėno/BFL nuotr. / Studentai
Lietuvoje sparčiai auga ne tik besidominčių galimybėmis, bet ir jau studijuojančių užsienyje lietuvių skaičius. UCAS paskelbtais duomenimis, vien į Jungtinės Karalystės universitetus šiemet įstojo 1 515 lietuvių (pernai – 891). Du trečdalius išvykėlių studijuoti į Anglijos universitetus konsultavo „Kalba.lt“ konsultantai.

„Kalba.lt“, norėdami suteikti visapusišką informaciją ir pagalbą norintiems studijuoti užsienyje, lapkričio pabaigoje organizavo parodą „Išsilavinimas ir karjera 2010“, kuri pirmą kartą vyko ne tik Vilniuje, bet ir Rygoje bei Taline. Vien Vilniuje per dvi dienas joje apsilankė daugiau nei 6 000 žmonių iš visos Lietuvos.

Susidomėjimas studijomis užsienyje didžiulis, o išvažiuojančiųjų studijuoti skaičius kasmet auga. Tačiau moksleiviai susiduria su kita problema – prieš juos atsiveria didžiulė užsienio universitetų įvairovė, tad išsirinkti tinkamą yra atsakingas ir laiko reikalaujantis uždavinys.  „Į mus neretai kreipiasi moksleiviai ir jaunimas, kurie net nežino, kokią specialybę norėtų studijuoti, tad tenka padėti ne tik pasirinkti geriausiai būsimo studento poreikius atitinkantį universitetą, bet ir apsispręsti dėl specialybės“, – pasakoja „Kalba.lt“ generalinis direktorius Rytis Jurkėnas.

Studentus taip pat domina studijų finansavimo galimybės, gyvenimo sąlygos, kultūriniai šalies ypatumai ir daug kitų klausimų, į kuriuos atsakyti gali didžiulę patirtį turintys „Kalba.lt“ specialistai. Vis daugiau būsimų studentų, padedami „Kalba.lt“, išvyksta studijuoti į Daniją ir Skandinavijos šalis ne tik dėl studijų kokybės, bet ir dėl ateities perspektyvų.

„Rekomenduočiau visiems moksleiviams, prieš priimant sprendimą, į kurį universitetą stoti, kuo detaliau išsiaiškinti savo galimybes bei sąlygas konkrečiame universitete. Šiuo metu „Kalba.lt“ specialistai visus, norinčius studijuoti užsienyje, konsultuoja nemokamai, tad moksleiviai turi puikią galimybę sužinoti atsakymus į kilusius klausimus ir apsispręsti“, – sako R.Jurkėnas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Studijos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min