Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 13, 15:43

Šiemet studentams skirta 14 tūkst. socialinių stipendijų

Valstybinis studijų fondas (VSF) šiemet skyrė beveik 14 tūkst. socialinių stipendijų.
Socialinės stipendijos negavę studentai gali dalyvauti papildomame paraiškų priėmime, tačiau išmokų už praėjusius du mėnesius – beveik 800 Lt – nebegaus.
Socialinės stipendijos / E.Anisimenko/BFL nuotr.
Temos: 1 Stipendija

Studentams, kurie tinkamai ir laiku pateikė prašymus, bus išmokėta per 31 mln. litų, pranešė VSF.
Anot fondo, per pavasario semestrą sulaukta daugiau kaip 5,6 tūkst. studentų paraiškų. Jiems fondas išmokėjo per 15,5 mln. litų. Rudens semestro metu socialinės stipendijos mokamos daugiau nei 8,2 tūkst. studentų, kuriems bus pervesta per 15,8 mln. litų rudens semestre.

Socialinę stipendiją, kuri šiuo metu sudaro 390 litų per mėnesį, gali gauti studentai, atitinkantys bent vieną iš nustatytų socialinių kriterijų.

Šiemet socialines stipendijas gavo daugiau nei 10,5 tūkst. studentų iš nepasiturinčių šeimų, gaunančių socialinę pašalpą. Paremta daugiau kaip 1,9 tūkst. studentų, kuriems buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę. Dar 1,3 tūkst. socialinių stipendijų skirta neįgaliesiems.

Anot VSF, socialinė stipendija nėra įskaičiuojama į šeimos arba vieno gyvenančio asmens gaunamas pajamas, todėl studentui arba jo šeimai, siekiančiai gauti arba prasitęsti socialinę pašalpą ar paramą, pažymos apie skirtą socialinę stipendiją į socialinius paramos skyrius pristatyti nereikia.

Birželio mėnesį papildyta socialinių stipendijų administravimo tvarka, ji išplėtė socialinių stipendijų gavėjų kategoriją. Nuo šio rudens jas gali gauti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio aukštųjų mokyklų filialų Lietuvoje studentai.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min