2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Skandalo atomazga: KTU gimnazija ieško naujo istorijos mokytojo, D.Boguševičius atsiduos kūrybai

Sausio 3 dieną KTU gimnazijos tinklalapyje pasirodė darbo skelbimas: ieškomas naujas istorijos mokytojas. O tai reiškia, kad skandalingai iš šių pareigų pasitraukęs Domas Boguševičius nebegrįš. Pakalbintas 15min pedagogas teigė be darbo nelikęs. Dabar turės laiko seniai planuotiems kūrybiniams sumanymams įgyvendinti. Su KTU gimnazijos vadovybe bendros kalbos jis taip ir neatrado.
KTU gimnazija
KTU gimnazija / KTU nuotr.

Nuo tos dienos, kai praėjusių metų spalį prestižine laikomą KTU gimnaziją sukrėtė nusirašinėjimo skandalas, praėjo jau daugiau nei du mėnesiai. Aistros ir emocijos aprimo, tačiau tie, kurie laukė abejingų nepaliekančio mokytojo Domo Boguševičiaus sugrįžimo, gimnazijos koridoriuose jo taip ir neišvydo. Gruodžio 20 d., kaip ir žadėjo dar lapkritį, pedagogas pasirašė išėjimo iš darbo dokumentus ir savo KTU gimnazijoje istorijai padėjo tašką. Pasitraukimo iš darbo priežasčių KTU gimnazijos direktorius Tomas Kivaras teigia taip ir neišgirdęs.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Tomas Kivaras
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Tomas Kivaras

Šiuo metu gimnazija ieško D.Boguševičiui pamainos: iki sausio 17 d. laukiama pretendentų paraiškų. Su kiekvienu jų bus kalbama asmeniškai. Per dvi dienas sulaukta vieno mokytojo pageidavimo įsidarbinti šioje švietimo įstaigoje.

D.Boguševičius: „Kompromiso su gimnazijos vadovybe taip ir neatradome. Pasilikti mane jie kvietė tik per spaudos pranešimus – asmeniškai nė vienas nesikreipė ir nieko nesiūlė.“

„Tikimės daugiau prašymų sulaukti paskutinę paraiškų pateikimo savaitę. Turime laikinai D.Boguševičių pavaduojančią mokytoją. Ji dirba kitoje švietimo įstaigoje“, – situaciją nupasakojo KTU gimnazijos direktorius.

Paklaustas, ar vis dar vykdomas nesąžiningo akademinio elgesio (nusirašinėjimo) tyrimas, T.Kivaras patikino, jog komisija dirba savo darbą – išvadų dar nėra.

15min pakalbintas mokytojas D.Boguševičius patikino, jog, pasitraukęs iš KTU gimnazijos mokytojų gretų, bedarbiu neliko – uždarbiauja ne vienoje kitoje Kauno švietimo įstaigoje. Paskaitų jis turi net ir tame pačiame KTU universitete.

„Kompromiso su gimnazijos vadovybe taip ir neatradome. Pasilikti mane jie kvietė tik per spaudos pranešimus – asmeniškai nė vienas nesikreipė ir nieko nesiūlė. Turiu kūrybinių sumanymų, kuriems įgyvendinti dabar atrasiu daugiau laisvo laiko. Tačiau jei sulaukčiau kokio įdomaus darbo pasiūlymo, žinoma, kad neatsisakyčiau“, – patikino pedagogas.

Po pernai metų gruodžio 8 d. įvykusio KTU gimnazijos valdybos posėdžio, kurio metu buvo nagrinėjamas galimo akademinio nesąžiningumo atvejis, kilęs per D.Boguševičiaus pamokoje vykusį atsiskaitymą, išplatintame KTU pranešime spaudai pedagogas buvo skatinamas likti KTU gimnazijoje, o jos direktorius T.Kivaras pripažintas pažeidęs darbinę pareigą. Dar vienas toks pažeidimas grėstų atleidimu iš darbo.

Paklaustas, ar iš šio skandalo galima ko pasimokyti, D.Boguševičius atsakė: „Visi išmokome ginti savo poziciją. Tikiuosi, kad gimnazijos administracija išmoks valdyti problemines situacijas, nes jai pritrūko atvirumo priimant viešuosius sprendimus, juos iškomunikuojant. Aš savo anksčiau išsakytos pozicijos neatsisakau. Nusirašinėjimo faktas buvo. Žinau, ką mačiau. Ką komisija gali nustatyti, praėjus 56 dienoms po paties fakto?

Ar aš pats ko pasimokiau? Taip. Supratau, kad ne visada ta žinia, kurią siunti klausytojui, bus perskaityta taip, kaip tu ją suvokei. Kiek žmonių, tiek ir išgirstų versijų.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mokytojų pagerbimas Kauno rotušėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mokytojų pagerbimas Kauno rotušėje

Vis dėlto pedagogas nežada keisti savo mokymo metodų ar bendravimo su kolegomis formos. Įsiplieskus skandalui, ne vienas KTU gimnazijos mokytojas kritikavo D.Boguševičių, apibūdino jį kaip itin uždarą, kompromisų neieškančią ir greitai įsižeidžiančią asmenybę. Tokie epitetai pedagogo neužrūstino.

„Man tai skamba kaip komplimentai. Savotiška pripažinimo forma. Tai reiškia, kad pastebi, nori bendrauti. Jei aš su kažkuo nebendrauju, ne visada tai reiškia, kad nenoriu bendrauti. Gal kartais tiesiog per daug žmonių vienu metu dėmesio prašosi. Skandalo metu viena kolegė daug apie mane prikalbėjo. Tai jei jau aš toks nebendraujantis, kodėl ji kreipėsi į mane dėl savo knygos recenzijos? Kodėl dalis jos atsirado pačioje knygoje?“ – retoriškai klausė D.Boguševičius.

Pedagogas prisipažino, jog pasitraukti iš KTU gimnazijos jam nebuvo lengva: labiausiai liūdna palikti puikius mokinius, nestandartiškai drįstančius mąstyti kolegas. O ar pavyks gimnazijos vadovybei lengvai atrasti jam pamainą?

„Rinkoje jaučiamas tik informacinių technologijų specialistų badas. Tačiau, kiek žinau, visos istorijos mokytojų pozicijos užpildytos. Amžiaus vidurkis svyruoja apie 50 metų. Kai perskaičiau darbo skelbimą, jis man pasirodė toks standartinis. Pvz., reikalavimas – gebėjimas dirbti komandoje. Kaip tai ištirti? Istorikui sunku pasijusti komandos dalimi. Tyrėjai juk pratę dirbti vieni, pvz., archyvuose“, – tikino D.Boguševičius, savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje pajuokavęs, kad gal vertėtų ir jam pabandyti įsidarbinti KTU gimnazijoje.

Skandalas įsižiebė po to, kai 2017 metų spalio 25 dieną tuometis KTU gimnazijos istorijos mokytojas D.Boguševičius pamokos metu pričiupo nusirašinėjančius kelis mokinius. Jų nusižengimą jis įvertino „kuolais“. Tačiau vėliau, neva įkalbėtas gimnazijos administracijos, pedagogas savo vertinimą pakeitė. Tačiau tuo viskas nesibaigė.

Lapkritį KTU gimnazijos administraciją pasiekė nusirašinėjusių mokinių tėvelių skundas, kuriame kritikuojami D.Boguševičiaus mokymo metodai. Kartu pateikti ir pamokų metu daryti garso įrašai. Neatlaikęs spaudimo, lapkričio 30 d. vienas labiausiai vertinamų Kauno mokytojų pateikė prašymą atleisti jį iš pareigų. Pedagogas visa tai pavadino „persekiojimo kampanija“.

Nepatvirtintais duomenimis, gimnazijos administracijai D.Boguševičiaus mokymo metodais, be kita ko, skundėsi ir dosniai gimnaziją parėmusio žinomo verslininko (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) šeima. Verslininkas su 15min atsisakė apie tai kalbėti. Dalis KTU gimnazijos bendruomenės manė, jog tai galėjo daryti įtaką gimnazijos direktoriaus Tomo Kivaro sprendimams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min