Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skelbiamas konkursas lituanistikos (baltistikos) studijų plėtrai užsienyje

Studentai
V.Bukėno/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą lituanistikos (baltistikos) projektams finansuoti. Lietuvos mokslo ir studijų institucijos kartu su lituanistikos (baltistikos) centrais užsienyje kviečiamos teikti projektus, kurie skatintų šių studijų plėtrą už Lietuvos ribų.

Bus remiamos užsienio šalių lituanistikos (baltistikos) centrų studentų, dėstytojų studijų ir mokslinės stažuotės Lietuvoje, rengiami juose dirbančių dėstytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai, taip pat bus remiama  studentų edukacinė veikla Lietuvoje – vasaros stovyklos, kursai, ekspedicijos, teikiama parama centrų tarpusavio bendradarbiavimui, palaikomi  ryšiai su lietuvių bendruomenėmis užsienyje ir kt.  Pirmenybė bus teikiama tiems projektams, kurie bus pritraukę daugiau negu vieną partnerį, taip pat projektams, kurių ne mažiau kaip 90 proc. veiklos orientuota į lituanistikos (baltistikos) centrą užsienyje bei ilgalaikę tęstinę lituanistinę veiklą ir kt.   

Projektus vertins švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta ekspertų komisija.

Lituanistikos (baltistikos) centrams remti 2010 metais Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 200 tūkst. Lt.  Panašią sumą – apie 200 tūkst. Lt – planuojama skirti ir šiemet.

Pernai iš dalies finansuota vienuolikos lituanistikos (baltistikos) centrų veikla Lenkijoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Vokietijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lietuvos dėstytojų darbas užsienio centruose ir jų dėstytojų stažuotės Lietuvoje, centrai aprūpinti metodine literatūra, vadovėliais ir kt.

Švietimo ir mokslo ministerija šiemet rudenį ketina skelbti kitą konkursą. Lietuvos aukštosios mokyklos kartu su lituanistikos (baltistikos) centrais užsienyje bus kviečiamos rengti projektus, skatinančius tolesnę lituanistikos (baltistikos) studijų užsienyje plėtrą. Tam iš ES paramos numatoma skirti apie 7 mln. Lt.

2011 metų veiklos projektų paraiškos priimamos iki 2011 m. vasario 28 d. Švietimo ir mokslo ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento Akademinio mobilumo ir tęstinio mokymo skyriuje (Z. Sierakausko g. 15, 03105 Vilnius). 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min