TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialinio darbuotojo profesija visuomenei vis dar neaiški

Socialinis darbas
„15min“ nuotr. / Socialinis darbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universiteto studenčių tyrimas parodė, kad lietuviai vis dar nežino, kaip vertinti socialinius darbuotojus. Daugumai jų ši profesija – neaiški.

Klaipėdos universiteto socialinio darbo studijų ketvirtakursės rengdamos projektą „Socialinio darbuotojo įvaizdžio problema visuomenėje“ gatvėje žmonių klausė, ką jie žino apie socialinio darbuotojo profesiją Lietuvoje, kokią veiklą jis vykdo, su kokiomis rizikos grupėmis dirba.

„Būdamos Klaipėdos universiteto socialinio darbo studentėmis, turėjome galimybę atlikti praktiką bei savanorystę socialinio darbo institucijose, nevyriausybinėse organizacijose, sveikatos apsaugos bei teisėsaugos institucijose, kuriose, bendraudamos su klientais bei visuomenės nariais, pastebėjome, kad socialinio darbuotojo įvaizdis vis dar yra neutralus arba neapibrėžtas. Studijų metu analizavome socialinio darbo tyrimus, kuriuose dažnai buvo akcentuojamas socialinio darbuotojo įvaizdžio neapibrėžtumas visuomenėje. Pagal mainų programą studijuodamos užsienio universitetuose, pastebėjome, kad socialinis darbas bei socialinio darbuotojo įvaizdis, veikla vakarų šalyse yra labiau vertinama tiek socialinio darbo klientų, tiek kitų visuomenės narių, o apie socialinio darbuotojo veiklą bei būtinumą kur kas išsamiau diskutuojama“, – teigė studentės.

Projekto tikslas – atskleisti socialinio darbuotojo įvaizdį visuomenėje. Bandydamos išsiaiškinti problemos aktualumą studentės apklausė žmones Klaipėdos gatvėse. Gauti rezultatai parodė, kad dauguma apklaustųjų mažai ką žino apie šią profesiją, nemaža dalis apklaustųjų socialinį darbuotoją lygina su socialiniu pedagogu, kita dalis – apskritai nežino socialinio darbo paskirties.

„Galima daryti išvadą, kad Lietuvoje socialinio darbo profesija nėra lengvai atpažįstama tarp kitų profesijų, tokių kaip socialinė pedagogika, psichologija, slauga“, – įsitikino studentės.

Vis dar nėra konkretaus šios profesijos įvaizdžio, jis yra labiau neutralus nei patrauklus. Viena iš tokių prielaidų, kad viešumoje dažniausiai nerodomi teigiami pavyzdžiai, galintys geriausiai atspindėti socialinio darbo profesijos vaidmenį visuomenėje. Taip pat interneto svetainėse informacija pateikiama negalvojant apie formuojamą socialinio darbo profesijos įvaizdį, ir ji pati nėra pakankamai išsami ir aiški.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min