TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šokiruoja: narkotiką – kvaitulinį šalaviją – yra bandęs vienas iš dešimties britų studentų

Narkotikai. Asociatyvinė iliustracija.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Narkotikai. Asociatyvinė iliustracija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Salvia divinorum (kvaitulinis šalavijas) – kai kuriose šalyse legalus narkotikas, sukeliantis haliucinacijas, buvo išbandytas vieno iš dešimties Jungtinės Karalystės studentų, rodo neseniai atlikta apklausa.

Kaip rašo „The Telegraph“, vienas iš keturių Didžiosios Britanijos universitetų studentų pažymėjo bandę „legalius narkotikus“. Iš jų 39 proc. teigė eksperimentavę su kvaituliniu šalavijumi. Pastarasis yra vienas stipriausių haliucinacijas sukeliančių augalų.

Kvaitulinis šalavijas, kuris yra nelegalus daugelyje Europos šalių, paplitęs Meksikoje. Jis buvo naudojamas įvairiuose Actekų ritualuose – šamanai jį naudodavo transui pasiekti. Mėtų šeimai priklausantis augalas dažniausiai rūkomas, tačiau jo lapeliai gali būti ir kramtomi.

Gautus apklausos rezultatus komentuodamas programos FRANK, kuri skirta šviesti narkomanijos tema, atstovas Chrisas Hudsonas teigė: „Taip vadinami legalūs narkotikai nėra saugesnė alternatyva nelegaliems narkotikams“.

„Žmonės vartojantys salvia patiria tai, kas gali varijuoti tarp gana silpnų ir stiprių haliucinacijų. Pavartoję didesnes salvia dozes gali patirti visišką laiko iškraipymą, matyti ryškius vaizdinius ir gąsdinančias haliucinacijas“, – sakė jis, pridurdamas, kad kaip ir su visais legaliais narkotikais ir nelegaliomis narkotinėmis medžiagomis poveikis dar labiau stiprėja vartojant juos su kitomis narkotinėmis medžiagomis ar alkoholiu.

Anot Ch.Hudsono, dažna šio narkotiko vartojimo pasekmė – savęs žalojimas. Salvia sukelia intensyvias vizijas ir gali iššaukti jį pavartojusio žmogaus nesugebėjimą kontroliuoti savo judesių ir kalbos.

Aš labai susirūpinęs dėl salvia naudojimo ir piktnaudžiavimo, nes šis narkotikas turi veikliosios medžiagos, kuri sukelia haliucinacijas. Sakė Hertfordshiro universiteto profesorius Fabrizio Schifano.

Kaip parodė apklausa, tarp Didžiosios Britanijos studentų taip pat paplitęs azoto suboksidas („juoko dujos“) – šią narkotinę medžiagą prisipažįsta išbandę 58 proc. apklaustųjų, teigusių, kad jie yra vartoję „legalius narkotikus“. Taip pat tarp studentų paplitęs žolelių mišinių rūkymas, tokių kaip „prieskoniai“ ir „juodoji mamba“, kurie panašūs į kanapes. Rūkyti tokius žolelių mišinius teigė bandę 27 proc. respondentų.

Iš viso 54 proc. apklaustųjų prisipažino bandę nelegalių narkotikų. Iš jų vienas iš keturių bandė mefedrono (arba „miaow miaow“), buvusio legalaus narkotiko, kuris 2010 m. Jungtinėje Karalystėje buvo priskirtas neteisėtiems narkotikams.

Labiausiai paplitę nelegalūs narkotikai, anot apklausos, yra kanapės (jas bandė 98 proc. tų, kurie nurodė „ragavę“ nelegalių narkotikų), ekstazis arba metamfetaminas (48 proc.) ir kokainas (36 proc.).

Du iš trijų studentų teigė, kad jiems nelegalių narkotikų buvo pasiūlyta universitete, 27 proc. pažymėjo, kad jiems draudžiamų medžiagų pasiūlyta studentų miestelyje.

2006 m. kvaitulinis šalavijas buvo susietas su paauglio Bretto Chidestero savižudybe Delaware. Šis įvykis privedė prie daugybės bandymų uždrausti šios narkotinės medžiagos vartojimą Jungtinėje Karalystėje.

„Aš labai susirūpinęs dėl salvia naudojimo ir piktnaudžiavimo, nes šis narkotikas turi veikliosios medžiagos, kuri sukelia haliucinacijas“, – 2010 m. „The Telegraph“ yra sakęs Hertfordshiro universiteto profesorius Fabrizio Schifano.

„Kai kuriems pažeidžiamiems asmenims jis gali sukelti ir psichozę“, – pridūrė jis.

Universiteto narkotikų kultūros apklausa buvo atlikta studentų apklausų kompanijos „The Beans Group“.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min