Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 28d. 11:11

Startuoja trečioji nacionalinė teisinių žinių olimpiada, skirta Lietuvos teisės šimtmečiui

Teisės žinių olimpiados moksleiviams finalas
Organizatorių nuotr. / Teisės žinių olimpiados moksleiviams finalas

Kovo 21 dieną prasidėjo Lietuvos mokyklų registracija į trečiąją Nacionalinę teisinių žinių olimpiadą. Pasisekimo sulaukusios iniciatyvos organizatoriai šiais metais tikisi sulaukti dar didesnio mokyklų ir moksleivių susidomėjimo.

Pirmoji teisės žinių olimpiada įvyko 2016 metais. Ir pirmoje, ir antroje olimpiadose dalyvavo virš 800 moksleivių iš daugiau kaip 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Daugiausiai moksleivių į finalą atvyko iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklų bei gimnazijų.

Pasak olimpiados organizatorių, nacionalinės teisinių žinių olimpiados tikslas – ne tik ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą, supratimą, kokie yra teisinės valstybės veikimo mechanizmai ir kaip jie veikia. „Bendraudami su moksleiviais pastebime, kad teisinių žinių reikalingumą jie supranta pakankamai siaurai, nors teisės žinios praverčia labai kasdienėse situacijose, su kuriomis susiduria ir moksleiviai, todėl norime jiems apie tai papasakoti“, – sako projekto koordinatorė Inga Mickevičiūtė.

Apie teisę kiekvienam pasakos ir „X Faktoriaus“ nugalėtojai

Pirmasis etapas vyks pačiose mokyklose bei gimnazijose. Jo metu mokiniai atsakys į iš anksto paruoštus testo klausimus. Organizatoriai minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį planuoja įtraukti klausimų ir iš Lietuvos teisės istorijos. Su mokyklomis bus derinama, kad testas būtų laikomas per Pilietinio ugdymo teisinio švietimo, istorijos ar giminingas pamokas.

Geriausiai atsakę bus pakviesti į antrąjį finalinį olimpiados etapą, kuris vyks balandžio 27 dieną, Vilniuje, Mykolo Romerio universitete. Moksleiviai ne tik varžysis dėl geriausiųjų vardo, bet ir susitiks su teisinių profesijų atstovais (advokatais, teisėjais, prokurorais ir kt.), išklausys paskaitą apie teisės svarbą jaunimo pilietiškumui. Kokiose kasdienėse situacijose susiduria su teise moksleiviams pasakos TV šou „X faktorius“ šių metų nugalėtojai – grupės „120“ nariai Dovydas ir Šarūnas.

Olimpiadą organizuoja Mykolo Romerio universiteto Teisės fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija. Šių metų olimpiados ambasadoriai – Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

Pagrindinį prizą nugalėtojams įsteigė advokatų kontora „Eversheds Saladžius“.

Šią iniciatyvą palaiko, Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos advokatūra, Švietimo ir mokslo ministerija, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos antstolių rūmai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, , Generalinė prokuratūra, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos notarų rūmai, taip pat Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Lietuvos moksleivių sąjunga. Informacinis partneris – 15min.lt

Pranešimas spaudai
Temos: 1 Teisė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min