Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stojantiems į su sportu susijusias specialybes įvedamas sporto pasiekimų vertinimas

Studentai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

2014 m. priimant į su sportu susijusias specialybes į konkursinį balą bus įtraukti stojančiųjų sporto pasiekimai. Taip sudaromos geresnės sąlygos pasiekusiam reikšmingų sporto rezultatų motyvuotam jaunimui įgyti aukštąjį sportinį išsilavinimą. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Sporto nacionalinių ir tarptautinių pasiekimų vertinimo tvarkos aprašą.

„Tikimės, kad baigę sporto pedagogiką į mokyklas kūno kultūros mokyti ateis kuo daugiau mokytojų entuziastų, kurie „užkrės“ mokinius ne tik noru siekti sporto rezultatų, bet ir sveiku gyvenimo būdu – sveikatingumu, noru daugiau judėti ir būti sveikiems“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Stojantiems į sporto ir sporto pedagogikos studijų programas įvedamas sporto pasiekimų vertinimas sudarys 0,4 konkursinio balo. Jis susidės iš profesionalių pasiekimų tarptautinėse ir nacionalinėse sporto varžybose vertinimo bei kūno kultūros pažymio. Jeigu stojantysis profesionalių sporto pasiekimų neturės, skaičiuojant jo konkursinį balą bus imamas tik kūno kultūros pažymys.

Stojantieji į su sportu susijusias specialybes turės pristatyti profesionalius pasiekimus pagrindžiančius dokumentus į LAMA BPO priėmimo punktus.

Be sporto pasiekimų vertinimo stojant į su sportu susijusias specialybes į konkursinį balą taip pat įeis privalomo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino bei dvejų kitų mokomųjų dalykų brandos egzamino arba metinio pažymio rezultatai.

Iki šiol sporto pasiekimai į konkursinį balą įtraukti nebuvo, šalies olimpinės ir suaugusiųjų rinktinių nariai, stodami į sporto specialybes, galėdavo gauti papildomus balus.

Sporto pasiekimų vertinimas įvedamas sporto studijų programas vykdančių universitetų siūlymu.

Sporto pasiekimų vertinimo tvarką galima rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min