TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai gali pradėti teikti paraiškas socialinėms stipendijoms gauti

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinis studijų fondas (VSF) pradeda priiminėti paraiškas socialinėms stipendijoms gauti.

Nuo šio rudens aukštosios mokyklos jau nepriims studentų paraiškų socialinėms stipendijoms gauti, jas reikės pateikti fondui iki spalio 10 dienos, teigiama VSF pranešime.

„Nuo rugsėjo 15 d. studentai, Valstybinio studijų fondo tinklapyje https://parama.vsf.lt/, galės pateikti paraišką socialinei stipendijai gauti, – sakė Viktorija Vigėlienė, Valstybinio studijų fondo vyriausioji specialistė. – Paraiškos bus pildomos internetu fondo informacinėje sistemoje autorizuojantis per elektroninę bankininkystę arba elektroninio parašo sistemas“.

Pasak specialistės, planuojama iki spalio 25 d. patvirtinti studentų, kuriems skiriama socialinė stipendija, sąrašą. „Apie paskirtą socialinę stipendiją studentai sužinos prisijungę prie savo paraiškos arba bus informuoti elektroniniu laišku“, – sakė ji.

Numatoma, kad socialinės stipendijos už rugsėjo ir spalio mėnesius studentams bus pervestos lapkričio mėnesio pradžioje. Vėliau studentams, kuriems bus paskirta socialinė stipendija, po 390 litų bus pervedama kas mėnesį iki einamojo mėnesio 27 dienos tol, kol baigsis rudens semestras.

Socialinės stipendijos yra skiriamos studentams, kurie yra iš nepasiturinčių šeimų ar vieni gyvenantys asmenys, turintys teisę gauti arba gaunantys socialinę pašalpą; kuriems yra nustatytas 45 procentų ar mažesnis darbingumo lygis arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis; kurie yra ne vyresni negu 25 metų amžiaus ir jiems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę.

Studentams, kurie yra neįgalūs arba socialinių pašalpų gavėjai, užpildžius elektronines paraiškas, papildomų dokumentų pateikti nereikės, išskyrus tuos atvejus, kai fondas elektroniniu laišku paprašys juos pristatyti. Studentai, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta globa/rūpyba arba našlaičiai, užpildę elektroninę paraišką iki spalio 10 d. fondui turės pristatyti dokumentus arba notariškai patvirtintas dokumentų kopijas įrodančias, kad jie atitinka šį kriterijų.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min