Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai jau gali pasirašyti paskolų sutartis

Paskola
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Paskola
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinis studijų fondas informuoja, kad jau nuo šiandien studentai gali pasirašyti valstybės remiamų paskolų sutartis su bankais.

Studentai, kurie buvo pateikę prašymus valstybės remiamai ar valstybės paskolai gauti, prisijungę prie savo anketos fondo interneto svetainėje www.vsf.lt gali sužinoti, ar jiems yra skirta paskola.

Patikrinus studentų pateiktus duomenis, buvo atrinkta 721 studentų paraiška valstybės remiamoms paskoloms gauti. Prašoma suma viršija 2 mln. litų. 40 studentų turi galimybę sudaryti valstybės paskolos sutartį studijų įmokai gauti. Valstybės paskolų poreikis siekia 20,8 tūkst. litų.

Ne visi prašymai skirti paskolas buvo patenkinti. „Kaip visada, paskolų prašė asmenys, kurie net nėra studentai, – sakė Kristina Novickienė, Valstybinio studijų fondo Paskolų skyriaus vedėja. – Žinoma, pastarųjų prašymai tikrai nebuvo patenkinti“.

Iš viso apie 13 proc. paraiškų nebuvo patenkinta, nes jų prašantys studentai nevykdė įsipareigojimo laiku mokėti įmokas pagal anksčiau sudarytas paskolų sutartis, buvo akademinėse atostogose, atsisakė paskolos arba neturėjo teisės gauti atitinkamos rūšies paskolos.

Studentai, norintys gauti valstybės remiamą paskolą, privalo nuo balandžio 20 d. iki gegužės 18 d. kreiptis į pasirinktą banką dėl sutarties pasirašymo. Valstybės remiamas paskolas šiemet teikia 4 bankai: „DNB“ bankas, „Swedbank“, „Šiaulių“ ir „Ūkio“ bankai. Studentai gali kreiptis į bet kurį iš šių bankų, nepriklausomai nuo to, kuriame banke jie ėmė paskolas anksčiau. Paskolas galima imti litais arba eurais.

Studentas, eidamas į banką, su savimi privalo turėti asmens dokumentą. Jei į banką negali kreiptis pats studentas, tai gali padaryti jo įgaliotas asmuo pateikdamas teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.

Paskolų sutartys bus pasirašomos ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo dokumentų pateikimo bankui. Bankas turi teisę atsisakyti su studentu pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartį, paaiškėjus faktams apie studento ankstesnių skolinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Pasirašius valstybės remiamos paskolos sutartį, pirmoji paskolos dalis bus išmokėta per tris darbo dienas.

Valstybės paskolos sutartis studentai gali pasirašyti iki gegužės 15 d. nustatytu laiku atvykę į fondą arba į savo aukštąją mokyklą. Sutarčių pasirašymo grafikas paskelbtas fondo tinklalapyje www.vsf.lt. Atvykdami pasirašyti sutarčių studentai privalo turėti asmens dokumentą. Jeigu sutartį už studentą norės pasirašyti kitas asmuo, jis privalo turėti patvirtintą įgaliojimą. Studijų įmokos universitetus pasieks per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min