Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai pasijuto prekybos centrų vergais

„Norfa“
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / „Norfa“
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiuosiuose prekybos tinkluose praktiką atliekantys Vilniaus kolegijos studentai pasijuto išnaudojami – esą jie ne tobulina įgūdžius, o kaip vergai nemokamai „aria“ prekybos centrų sandėliuose. Vilniaus kolegijos atstovai teigia, kad studentams būtina išmokti visko – taip pat ir suktis sandėlyje.

Neseniai „15min“ gavo Vilniaus kolegijoje studijuojančių jaunuolių atstovo Eriko laišką, kuriame jis piktinasi, jog prekybininkai naudojasi studentais. Anot Eriko, tokia situacija susiklostė prekybos tinkle „Norfa“, kuriame praktiką atlieka prekybos vadybos mokslus kremtantys jo draugai.

Pluša nemokamai

„Vilniaus kolegija yra sudariusi sutartis su prekybos tinklais „Norfa“ bei „Rimi“, kad studentai čia atliktų praktiką. Tačiau ją studentai atlieka ne pagal specialybę, o kaip sandėlio darbuotojai. Dirba nuo pirmadienio iki penktadienio 8 valandas per parą, darbas neapmokamas, jie pluša ne tik sandėlyje, bet ir kaip valytojai“, – rašo Erikas.

Anot vaikino, dauguma tokių studentų nėra pasirašę darbo sutarčių, neturi sveikatos draudimo, jiems esą net nėra galimybės tokį draudimą gauti. „Vilniaus kolegija studentams nesuteikė galimybės patiems pasirinkti darboviečių, kuriose jie galėtų atlikti praktiką, – teigia jis. – Mano manymu, tai tikriausias studentų išnaudojimas ir neteisybė! Reikia kažką daryti.“

„15min“ bandė susisiekti su Eriku, kad jis plačiau papasakotų apie studentų išnaudojimą, tačiau vaikinas dingo kaip į vandenį.

Turi paragauti visokio darbo

Vilniaus kolegijos Rinkodaros katedros vedėją Aldoną Petkevičienę, kuruojančią prekybos vadybos specialybės studentų praktikas, nustebino jaunuolio skundas. „Dėl tokio dalyko man nesiskundė nė vienas studentas. Jeigu jaučia, kad jiems sudaromos blogos sąlygos atlikti praktiką, jaunuoliai visų pirmiausia turi pasakyti man“, – kalbėjo ji.

A.Petkevičienė teigė, kad studentų skundai jai skamba keistokai, mat atlikdami praktiką prekybos centruose jauni žmonės turi paragauti visokio darbo. „Jie vykdo praktines užduotis. Tai reiškia, kad turi padirbėti ir parduotuvės salėje, ir sandėlyje. Jie nagrinėja prekių logistikos procesą – prekės užsakymą, gavimą, sandėliavimą“, – aiškino vedėja.

A.Petkevičienė spėjo, kad prekybos vadybos studentai pyksta dėl to, kad praktikos metu nebegali „bimbinėti“ kaip anksčiau.

„Prieš kurį laiką mūsų studentai galėdavo patys susirasti darbo vietą, kurioje atliks praktiką. Ji kartais atrodydavo taip: studentas kelis kartus ateina į įmonę, o visas 8 praktikos savaites nieko neveikia. Dabar tvarka pasikeitė, į viską žiūrima griežčiau – yra praktikos vadovas, kuris prižiūri, ar studentas gerai atlieka užduotis. Jaunimui nepatinka griežtesnė tvarka, tai, kad reikia dirbti visas 8 valandas ir padėti prekybininkams. Dabar tenka dirbti, o ne vaikščioti“, – sakė ji. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min