Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai paskaitose nuo šalčio saugosi paltais ir pirštinėmis

Mergina su kepure ir pirštinėmis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mergina su kepure ir pirštinėmis
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskaitas studentai klauso kęsdami šaltį. Dėl žemos oro temperatūros jie auditorijose sėdi vilkėdami paltus ir užsimovę pirštines, o kartais prašo dėstytojų trumpinti paskaitas.

Lietuvos studentų sąjunga gavo nusiskundimų iš akademinio jaunimo dėl žemos oro temperatūros auditorijose. Pasiteiravus kitų studentų apie sąlygas jų aukštosiose mokyklose, paaiškėjo, jog dažniausiai šalta būna didžiosiose auditorijose. Studentų teigimu, vieni dėstytojai paskaitose leidžia sėdėti apsivilkus striukes ar paltus, o kiti draudžia, sakydami, jog paskaitose būti apsimuturiavus yra neetiška.

„Studentams paskaitose turėtų būti sudarytos visos sąlygos mokytis. Jei jų metu jaučiamas šaltis, studentai turėtų kreiptis į savo aukštosios mokyklos atstovybę, kad ši išspręstų problemą“, – tikina Lietuvos studentų sąjungos Akademinio proceso ir socialinių reikalų koordinatorius Paulius Simanavičius.

Pasak P.Simanavičiaus, paaiškėjus, kad studentai paskaitose šąla, Studentų atstovybės nariai turėtų pamatuoti oro temperatūrą auditorijoje. Jei temperatūra yra žemesnė nei 18 laipsnių, problemą reiktų spręsti kartu su administracija arba kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą, kad būtų atliekamas patikrinimas.

Studentų atstovai teigia, jog nepavykus susitarti su aukštųjų mokyklų administracijomis dėl  higienos normas atitinkančios temperatūros, bus inicijuojama akcija, kurios metu studentai bus skatinami į paskaitas pasiimti elektrinius šildytuvus.

Primename, jog pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas higienos normas, patalpoje šaltuoju metų laikotarpiu turi vyrauti 18–26 laipsnių šilumos temperatūra.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min