Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 17:04 , Atnaujinta: 2011 lapkričio 9d. 22:59

Studentai protestais Londone siekia sumažinti studijų mokesčius

Studentų protestas Londone
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Studentų protestas Londone

Tūkstančiai studentų protestais siekia sumažinti studijų mokesčius. Studentų planas – peržygiuoti per Londono Sitį iki Šv. Pauliaus katedros ir prisijungti prie protestuojančiųjų prieš korporacijų veiklą.

Anot BBC, metropoliteno policijos atstovų teigimu, šįmet per eitynes budi 4 000 pareigūnų. Policija baiminasi smurto protrūkių, todėl iš anksto įspėjo, kad pareigūnai bus ginkluoti guminėmis kulkomis, tačiau tikino, jog šios bus panaudotos tik ekstremaliu atveju. BBC primena, kad praėjusiais metais vykusios studentų demonstracijos baigėsi smarkiais susirėmimais.

Protestas kyla nesibaigiant diskusijoms dėl 2012 metų studijų apmokestinimo tvarkos ir įkainių. Šią savaitę buvo skelbta, kad vienas iš penkių universitetų norėtų pakeisti anksčiau nustatytas įmokas ir stipendijų teikimo tvarką, nepaisant to, kad dauguma studentų jau pateikė prašymus priėmimo komisijoms.

Studentų protesto akcijos organizatorius – studentų ir švietimo darbuotojų aktyvistų tinklas, įkurtas 2010 metų vasarį Londono universitetiniame koledže, – „National Campaign Against Fees and Cuts“. Akcija siekiama išreikšti nepasitenkinimą vyriausybės planu švietimo sistemą palenkti verslumo principams. Akciją remia ir Nacionalinė studentų unija, tačiau akcentuojama, kad ji nėra eitynių organizatorė.

VIDEO: 'We will see violence!' Students march in London protest

Papildyta: BBC praneša, kad protesto metu policija sulaikė 24 žmones, daugiausia už viešosios tvarkos pažeidimus. Keli studentai bandė pastatyti palapinių miestelį Trafalgaro aikštėje, tačiau policija apie dešimtį palapinių išardė ir suėmė kelis protestuotojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min