Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai protestu reikalavo daugiau galių, VU rektorių Benediktą Juodką lygino su Liudviku XIV

Studentų protestas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vidurdienį nuo prezidentūros iki Vyriausybės žygiavę studentai reikalavo daugiau galių aukštųjų mokyklų valdyme.

Apie 50 studentų, susiskirsčiusių grupelėmis po 8–9 žmones, surengė protesto akciją reikalaudami, kad aukštųjų mokyklų tarybose turėtų būti du studentų renkami atstovai, o ne vienas, kaip yra dabar.

„Studentai sako du“, – rėkė studentai, laikydami rankose plakatus su užrašu: „Benediktas Juodka: universitetas – tai aš“, lyginančiu Vilniaus universiteto rektorių su Prancūzijos valdovu Liudviku XIV.

Pikete dalyvavęs studentas Naurimas teigia, kad protestuoti studentus privertė rektoriai, nesutinkantys, kad taryboje studentai įgautų daugiau galių.

„Jie mano, kad per daug iš jų pareikalausime. Studentams turint daugiau  taryboje būtų pareikalauta mokslo kokybės, geresnių studijų sąlygų, kai kurie rektoriai tam priešinasi“, – sakė jis.

Studentai pageidauja rinkti antrąjį savo atstovą taryboje, tačiau sutinka, kad jis galėtų būti ir jau baigęs universitetą.

„Šio žmogaus sprendimams įtakos neturėtų nei universiteto administracija, nei kitos interesų grupės“, – pažymi protesto organizatoriai.

Šiuo metu aukštųjų mokyklų tarybose studentams atstovauja vienas atstovas.

Rektorių konferencija į tarybas įtraukti dar vieną studentų išrinktą asmenį nepageidauja.

VIDEO: Studentai sako: "DU!!" ir dar protestuoja! Sieksime geresnio atstovavimo!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min