TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai ragina grįžti prie rezidentūros klausimo

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) antradienį raštu kreipėsi į Švietimo ir mokslo ir Sveikatos apsaugos ministrus prašydami atnaujinti praėjusiais metais vykusias derybas dėl priėmimo į medicinos rezidentūros studijas.

„Šiais metais stebėjome reiškinį, kai priėmimas į rezidentūrą hipotetiškai turėjo būti vienodas abiejų Lietuvos aukštųjų mokyklų, rengiančių medikus, studentams, tačiau realijos ne visiškai atitiko VU studentų lūkesčių“, – teigė VU SA viceprezidentas Vainius Rakauskas.

„Šiais metais vykusio priėmimo į medicinos rezidentūros studijas metu buvo tikrai daug nesusipratimų“, – sakė ir Vilniaus universiteto prorektorius dr. Aleksas Pikturna. „Svarbūs čia du niuansai – ne laiku patvirtintas vietų skaičius ir nevykusios bendro priėmimo proporcijos. Šioje vietoje Vilniaus universitetas tikrai pralošė, todėl būtina tęsti diskusijas ir rasti bendrą sutarimą“, – sutinka prorektorius.

VU SA primena, jog šiais metais priėmimo į rezidentūrą metu kilo nesusipratimų dėl finansavimo skyrimo ir priėmimo tvarkos. Įvykus bendrajam priėmimui į rezidentūros studijas, Vyriausybė patvirtinto net 30 proc. mažesnį nei žadėta finansavimą. Taip pat dar prieš bendrąjį priėmimą studentai piktinosi baigiamųjų egzaminų tvarka – skiriasi egzaminai, kai vieno universiteto studentai iš anksto žino visus klausimus, o kito – tik dalį, tačiau priėmimas vyksta pagal bendras taisykles.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min