Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentais jau tapo beveik 20 tūkst. jaunuolių

Mergina su knygomis
Fotolia nuotr. / Mergina su knygomis
Šaltinis: 15min
0
A A

Stojantieji į aukštąsias mokyklas, pirmojo ir antrojo priėmimo etapų metu, su jomis pasirašė 19 799 studijų sutartis, penktadienį pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Pernai tokių sutarčių buvo daugiau – 21 826.

Iš pakviestųjų su universitetais sutartis pasirašė 10 883 stojantieji, su kolegijomis – 8 916.

13 380 sutartis pasirašiusių asmenų vidurinį išsilavinimą įgijo šįmet, 1280 jų yra gavę bent vieną 100 balų valstybinio brandos egzamino įvertinimą.

Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose sudarytos 13 249 sutartys, studijuoti valstybės nefinansuojamose studijų vietose – 6 550 sutarčių.

Rugsėjo pirmąją daugiausia studentų sulauks Vilniaus universitetas (VU), kuriame sudarytos 2 545 studijų sutartys dėl valstybės finansuojamų ar su studijų stipendija studijų vietų ir 818 dėl nefinansuojamų studijų vietų.

Daugiausia sutarčių – programų sistemų studijų programoje

Kolegijose daugiausia studijų sutarčių pasirašyta Vilniaus kolegijoje: 1 766 studijų sutartys dėl valstybės finansuojamų ar su studijų stipendija studijų vietų ir 527 dėl nefinansuojamų studijų vietų.

Tiek universitetuose, tiek kolegijose daugiausia studijų sutarčių pasirašyta programų sistemų studijų programoje. Universitetuose daugiausia studijų sutarčių studijuoti šioje programoje sudaryta Kauno technologijos universitete. Čia studijuos 366 jaunuoliai. Vilniaus kolegijoje studijuoti programų sistemas pasirinko 211 asmenų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min