Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentams žengti pirmuosius karjeros žingsnius padės „Didieji broliai“

Vilniuje pristatyta globali mentorystės programa „LT Big Brother“ .
Pasaulinių ekonomikos centrų lietuviai dalinsis savo patirtimi su tėvynainiais
Šaltinis: 15min
0
A A

Programoje „LT Big Brother“ (liet. „Didysis brolis“) dalyvauja daug pasiekę lietuviai, dirbantys ne tik tėvynėje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, JAV, Beniliukso valstybėse. Jie tampa mentoriais – pagalbininkais, patarėjais – lietuviams studentams, planuojantiems savo karjerą, siekiantiems įsidarbinti, pasirinkti magistrantūros ar doktorantūros studijas, profesinę praktiką.

Buvęs „mažasis brolis“, dabar „Philip Morris Baltic“ finansų analitikas Vytautas Liatukas iš savo mentoriaus sužinojo, kokius pirmuosius karjeros žingsnius reikėtų žengti, į kokias kompanijas galima kreiptis dėl profesinės praktikos. „Kai esi studentas, neturėjęs jokios darbo patirties ar turėjęs jos nedaug, labai reikšmingas yra pokalbis su žmogumi, kuris visus etapus, kurie tau dar prieš akis, jau yra praėjęs“, – tikina V. Liatukas.

Nors jo mentorius tuo metu dirbo Londono Sityje, o jis pats studijavo Stokholmo aukštojoje mokykloje Rygoje, atstumas bendravimui, anot V. Liatuko, netrukdė. „Galima komunikuoti bet kokiomis ryšio priemonėmis – nėra jokių barjerų, kad ir kur „didysis ir mažasis broliai“ būtų“, – teigia buvęs projekto dalyvis.

Mentorystės kultūra – svarbi Lietuvos ekonomikai

Kaip teigia projekto mentorius ir investicijų bendrovės „BaltCap“ investicijų direktorius Kornelijus Čelutka, mentorystės kultūra yra labai stipri didžiuosiuose pasaulio ekonomikos centruose – Silikono slėnyje, Volstryte ir Londono Sityje. Anot jo, kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve'as Jobsas net gulėdamas ligos patale priimdavo svečius ir dalinosi su jais savo patirtimi.

LR užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė pažymi, kad lietuviai jau ilgą laiką yra diasporos tauta ir tą reikia išnaudoti. „Čia mūsų 3 milijonai, o dar daugiau kaip milijonas gyvena užsienyje. LR Vyriausybė tai suvokdama, siekia pritraukti užsienio lietuvius kurti Lietuvą kartu. Vienas iš prinicpų, numatytų „Globalios Lietuvos“ programoje – protų nutekėjimą pakeisti protų apykaita“, – teigia A. Skaisgirytė-Liauškienė.

Pasak K. Čelutkos, jau dabar atsiranda žmonių, gyvenančių viena koja Lietuvoje, kita koja – užsienyje. Mentoriaus teigimu, tokių ateityje tik daugės, ir tai yra pranašumas. Jis mini Izraelio pavyzdį – diasporinius ryšius išnaudojant atsiranda daug naujų idėjų ir naujų kompanijų.

K. Čelutka išreiškė viltį, kad kitais metais pavyks pritraukti pačius stambiausius Lietuvos verslininkus, didžiausių įmonių vadovus – juk ši iniciatyva neša naudą valstybei ir jos ekonomikai. „Stengiantis Lietuvoje sukurti kažką daugiau, mentorystės kultūros vystymas yra labai svarbus dalykas“, – įsitikinęs K. Čelutka.

Žymūs vardai ir pavadinimai

Pirmieji „Didžiojo brolio“ programą 2009-aisiais pradėjo vykdyti Londono Sičio lietuviai. 2011 metais prisijungė organizacija „Global Lithuanian Leaders“ ir projektas išsiplėtė į JAV. Nuo šių metų jame dalyvauja Lietuvos, Beniliukso, kitų šalių savo sričių profesionalai lietuviai.

Programos organizatoriai tikisi, kad šiemet sulauks bent 150 studentų paraiškų, o „didieji broliai“ turės ne po vieną „mažąjį“.

Iš viso projekte dalyvauja 115 mentorių iš Jungtinės Karalystės, JAV, Beniliukso valstybių, Vokietijos, Pietų Korėjos, Singapūro ir Lietuvos. Jie atstovauja tokioms įmonėms ir organizacijoms kaip „Google“, „GetJar“, „JP Morgan Chase“, „Barclay's“, „The Financial Times“, Pasaulio bankas, Europos komisija, Europos Parlamentas.

Tarp mentorių – kavinių tinklo „Coffee inn“ valdybos pirmininkas Daumantas Mikučionis, vienas iš laikraščio „15min“ įkūrėjų, Vilniaus ir ISM universitetų dėstytojas ir verslo konsultacijų įmonės „Cezaris“ įkūrėjas Mindaugas Kubilius, įmonės „15min“ generalinis direktorius Tomas Balžekas, alpinistas Vladas Vitkauskas, pirmasis ant Everesto viršūnės iškėlęs Lietuvos vėliavą.

Projektas „LT Big Brother“ kviečia dalyvauti paskutinio ar prieš paskutinio kurso bakalauro ar magistro lygio studentus iš Lietuvos ir kitų šalių universitetų. Paraiškas galima teikti iki 2012-ųjų balandžio 5 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min