Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 25d. 11:18

Studentas Artūras Gumbaragis šįmet gaus diplomą ir į rinką išleis savo pirmąjį žaidimą

Studijų programos  „Informatika ir skaitmeninis turinys“ studentas Artūras Gumbaragis
Mykolo Romerio universiteto (MRU) nuotr. / Studijų programos „Informatika ir skaitmeninis turinys“ studentas Artūras Gumbaragis

Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentas Artūras Gumbaragis vienu metu studijuoja dar ir Dongseo (Pietų Korėja) universitete (DSU). Ketvirto kurso studentas šiemet planuoja baigti bakalauro studijas ir su bendraminčiais Pietų Korėjos rinkai pristatyti pirmąjį savo žaidimą.

– Artūrai, kas paskatino pasirinkti būtent šias studijas?

– Mokykloje žinojau, kad noriu gilinti programavimo žinias, tačiau dėl tikslios programavimo srities nebuvau apsisprendęs. Pasirinkau jungtinę Mykolo Romerio universiteto ir Pietų Korėjos Dongseo universiteto studijų programą „Informatika ir skaitmeninis turinys”, nes mintis dirbti prie filmų arba žaidimų kūrimo turėjo savito žavesio. Žinojau, kad vien tik programuoti negalėčiau, norėjosi dirbti ir su grafika.

Beveik visi dėstytojai, kurie mums dėstė Pietų Korėjoje, buvo savo srities profesionalai dirbę didelėse kompanijose. Kai kuriems teko prisidėti prie visiems žinomų filmų, tokių kaip „Transformeriai“ ar žaidimų „GTA 5“ ar „Ghost Recon“ kūrimo.

Be to, Pietų Korėja yra viena iš lyderiaujančių šalių technologijų ir ypač žaidimų kūrimo srityse, tad ši studijų programa atrodė kaip ekvilibriumas – aukso viduriukas.

– Kuo skiriasi studijos Lietuvoje ir Pietų Korėjoje? Kas nustebino, įsiminė šioje Azijos šalyje?

– Kad nebūtų kultūrinio šoko, prieš išvykstant į Pietų Korėją mus įspėjo apie labai griežtą hierarchiją – studentai privalo būti itin nuolankūs dėstytojams ir visiems vyresniems. Tačiau atvykę supratome, kad dėstytojai kaip tik yra labai draugiški. Beveik visi dėstytojai, kurie mums dėstė Pietų Korėjoje, buvo savo srities profesionalai dirbę didelėse kompanijose. Kai kuriems teko prisidėti prie visiems žinomų filmų, tokių kaip „Transformeriai“ ar žaidimų „GTA 5“ ar „Ghost Recon“ kūrimo.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) nuotr. /Artūras Gumbaragis kuria kompiuterinį žaidimą
Mykolo Romerio universiteto (MRU) nuotr. /Artūras Gumbaragis kuria kompiuterinį žaidimą

Smagu, kai dėstytojas nuotraukose iš buvusios darbovietės rodo į konkretų pastatą ir juokaudamas sako: „Šita kavinė, labai prasta. Jei kada nors ten būsite, į ją neikite“, o fone matosi „Walt Disney“ logotipas.

Dar maloniai nustebino, kad beveik visos paskaitos buvo orientuotos į praktinių įgūdžių lavinimą ir konkrečių užduočių atlikimą. Lietuvoje daugiau dėmesio skiriama teorijai, o Pietų Korėjoje teoriją perteikiama per praktiką. Dirbome su vienomis populiariausių programų industrijoje tokiomis kaip „3Ds Max“, „Maya“ ar „Zbrush“ׅ. Man pasisekė, nes vos atvykus vienas dėstytojas išgirdęs, kad aš turiu žaidimų kūrimo su „Unity“ žaidimų varikliu patirties, pasikvietė atlikti praktiką į savo žaidimų kūrimo kompaniją.

Lietuvoje auga žaidimų kūrimo bendruomenė yra nemažai aktyvių kūrėjų, kurie noriai dalinasi patirtimi, organizuoja hackathonus ar gamejam’us. Dalyvaukit tokiuose renginiuose.

– Kaip vyksta jūsų studijų procesas? Kokie skirtumai tarp studijų Lietuvoje ir Pietų Korėjoje?

– Lietuvoje studijų struktūra buvo kiek griežtesnė – Pietų Korėjoje leidžia pasirinkti, į kurią sritį norime gilinti savo žinias ir įgūdžius – į grafinę (3D modeliavimas, animavimas, vizualiniai efektai) ar į programinę. Pasirinkus sritį galime lankyti ir jai skirtas paskaitas.

Šiame universitete yra ir „privataus mokytojo“ (angl. „tutoring)” programa. Jei

vyresnių kursų studentas yra labiau pažengęs savo srityje, jį pakviečia dirbti universitete ir vesti privačias (papildomas) paskaitas kitiems studentams. Todėl šį pusmetį mokau programavimo, o grupiokas – vizualinių efektų. Šios papildomos paskaitos yra neprivalomos – jas studentai lanko tik norėdami labiau gilinti žinias vienoje ar kitoje srityje.

Šiuo metu (kadangi tai paskutinis semestras) mes lankome tik du privalomus kursus – turime sukurti savo darbų pavyzdžių portfelį (portfolio) ir paruošti bakalaurinį darbą. Tačiau tuo pačiu ir atlikti praktiką žaidimų arba filmų kūrimo įmonėje. Universitetas padėjo susirasti praktikos vietą, tiesa, aš toliau dirbu prie to paties žaidimų projekto.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) nuotr. /Artūro Gumbaragio kuriamas kompiuterinis žaidimas
Mykolo Romerio universiteto (MRU) nuotr. /Artūro Gumbaragio kuriamas kompiuterinis žaidimas

– Minėjai, kad kuriate vaizdo žaidimą. Kaip vyksta kūrybinis procesas?

– Taip, šiuo metu kuriame žaidimą mobiliems telefonams. Tai vaikams skirtas žaidimas – galvosūkis. Tiesa, pradžioje šio žaidimo kūrimas vyko kiek chaotiškai, nes prisijungiau prie komandos, kai buvo kuriamas dar tik pirminis idėjos dizainas, teko vystyti žaidimą beveik nuo pradžių. Tai nebuvo pats nuosekliausias projektas, tačiau šiuo metu atliekami baigiamieji darbai.

– Kada planuojate žaidimą išleisti ir kur bus galima jį galima rasti?

– Planuojame išleisti gegužės pabaigoje. Pirmiausia žaidimas pasirodys tik Pietų Korėjoje, tad kol kas Lietuvoje jo nerasite. Žaidimas bus paleistas „Android“ platformoje, nes ji dominuoja Pietų Korėjos rinkoje.

Pietų Korėja yra viena iš lyderiaujančių šalių technologijų ir ypač žaidimų kūrimo srityse, tad ši studijų programa atrodė kaip ekvilibriumas – aukso viduriukas.

– Ką patartumėte norintiems sukurti savo žaidimą? Kokie iššūkiai jų laukia?

– Tiesiog pradėkite kurti. Lietuvoje auga žaidimų kūrimo bendruomenė yra nemažai aktyvių kūrėjų, kurie noriai dalinasi patirtimi, organizuoja hackathonus ar gamejam’us. Dalyvaukit tokiuose renginiuose ir ieškokit bendraminčių – visada linksmiau dirbti komandoje.

– Ką derėtų žinoti lietuviams, norintiems studijuoti Pietų Korėjoje?

– Mokykitės korėjiečių kalbos! Kalba nėra sunki, bent pradmenis išmokti nesunku, tačiau labai naudinga. Korėjiečiai, nors ir jauni, vis tiek retas šneka angliškai. Išmokus kalbą atsivers daug daugiau galimybių.

– Dėkoju už pokalbį.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min