TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentė: už leidimą nelaikyti egzamino MRU dėstytojui Vyčiui Valatkai nupirkome abonementą į krepšinio varžybas

Vytis Valatka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Vytis Valatka
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvusį Mykolo Romerio universiteto (MRU) dėstytoją dr. Vytį Valatką administracijai įskundęs studentas Andrius Zalitis antradienį teisme teigė, kad septynetą be egzamino esą rašydavęs dėstytojas studentams vis užsimindavo, ką mėgsta. Kita studentė Arneta Matuzevičiūtė liudijo, kad kartą studentai dėstytojui padovanojo abonementą stebėti krepšinio varžybas.

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teismas toliau nagrinėjo V.Valatkos ieškinį, kuriuo atleistas dėstytojas iš MRU siekia prisiteisti 200 tūkst. Lt.

V.Valatką universiteto administracijai apskundė buvęs MRU studentų atstovybės pirmininkas A.Zalitis. Administracija vėliau nusprendė, kad vertindamas studentų žinias dėstytojas nesivadovavo universiteto studijų tvarka ir pažeidė akademinę etiką, pasiūlęs logikos egzamino nelaikyti tiems studentams, kuriems tinka 7 balų įvertinimas, ir atleido jį iš darbo.

„Pirmą kartą apie tokią vertinimo sistemą išgirdau antrame kurse iš kambarioko, buvo sesijos laikas, ir jis man pasigyrė, kad gavo iš logikos egzamino 7 visai nesimokydamas“, – teisme kalbėjo studentas.

Jis pridūrė kuriam laikui tai pamiršęs, tačiau vėliau į jį laišku kreipėsi studentė, kuri klausė, ar normalu, jeigu dėstytojas leidžia nelaikyti egzamino tiems, kurie sutinka gauti 7.

A.Zalitis aiškino gavęs 9 studentų patvirtinimus, kad tokia tvarka egzistuoja. Studentas pridūrė, jog vienas iš patvirtinusių žmonių aiškino V.Valatkos nustatyta tvarka pasinaudojęs dar 2007-aisiais.

„To man pakako, kad kreipčiausi į universitetą, jog imtųsi veiksmų, – pridūrė vaikinas, – Kai buvo imtasi veiksmų dėl atleidimo, daug kas buvo pasipiktinę, mat jie nesimokė, žinodami, kas jų laukia“.

A.Zalitis taip pat aiškino, kad per paskaitas V.Valatka vis užsimindavo apie tai, ką jis mėgsta.

„Prieš Kalėdas studentai susimesdavo po kelis litus ir nupirkdavo dėstytojui dovaną“, – sakė jis.

Pas V.Valatką besimokiusi studentė Arneta Matuzevičiūtė liudijo, kad studentai dėstytojui nešdavo dovanas.

„Studentai siekia pažymį gauti kuo lengviau“, – paaiškino ji.

A.Matuzevičiūtė teigė apie galimybę nelaikyti egzamino išgirdusi iš kurso seniūnės pirmame kurse.

„Jai apie tai pasakė vyresni studentai, o ji mums perdavė bendrame susirašimėjime internete. Svarstėme, kad galime susimesti pinigų ir kažką padovanoti. Bandos jausmas labai stiprus, mes tą ir padarėme“, – liudijo ji.

Anot studentės, į egzaminą atėjęs dėstytojas pareiškė, kad tie, kuriems tinka įvertinimas 7, gali išeiti, tuomet auditorijoje liko 30 iš 100 studentų. Ji pati teigė laikiusi egzaminą ir gavusi 9.

„Pinigais dėstytojui neduodavo, ankstesnės grupės pirko dovanų čekius. Pirma ir antra grupės pateikė abonementą metams į „Lietuvos ryto“ krepšinio varžybas. Aš tuo metu stovėjau už durų, buvo likę tik seniūnai kabinete“, – pasakojo ji.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min