Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentiška matematika: įvertinimas už pastangas ar skriauda šeimai?

Arminas Varanauskas
VU SA nuotr. / Arminas Varanauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gauti skatinamąją stipendiją ir atsisakyti pačiam arba atimti iš šeimos gaunamą socialinę pašalpą? Tokį klausimą tenka sau užduoti gerai besimokantiems Vilniaus universiteto studentams, kurie pretenduoja gauti skatinamąją stipendiją iš Universiteto, tačiau turi teisę gauti ir socialinę pašalpą.

Šiuo metu galiojantis Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymas numato, kad į šeimos pajamas įskaičiuojamos studentams visos aukštųjų mokyklų skiriamos išmokos, išskyrus socialinę stipendiją.

Trečiadienį Seime svarstomos šio įstatymo pataisos. Joms įsigaliojus, išsispręstų situacija, kai labai gerai besimokantis Vilniaus universiteto studentas turintis teisę gauti skatinamąją stipendiją ir socialinę pašalpą priverstas rinktis vieną iš dviejų. „Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, kartu su Vilniaus universitetu, kreipėsi į LR Seimą palaikydami iniciatyvą spręsti šią paradoksalią situaciją ir neversti studentų atsisakyti jų pastangų įvertinimo mainais už socialinę pašalpą sau ar šeimai. Belieka tikėtis, kad reikiami įstatymų pakeitimai bus priimti,“ – sakė Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) prezidentas Arminas Varanauskas.

Pagal dabar galiojantį įstatymą, gaudamas skatinamąją stipendiją, studentas arba jo šeima gali netekti socialinės pašalpos. „Neretai susiduriame su studentais, kurie labai gerai mokosi, taip pat turi teisę gauti socialinę pašalpą ir klausią, ką pasirinkti. Vadovaujantis dabartiniu įstatymu belieka skėstelti rankomis – studentas tarsi turi būti arba nepasiturintis, arba gerai besimokantis“, – kalbėjo VU SA prezidentas Arminas Varanauskas.

Dabar galiojanti tvarka diskredituoja ir teikiamą paramą studentams iš fizinių ar juridinių asmenų. Vilniaus universiteto studentus remia ne vienas išeivijos fondas ar Universiteto garbės daktaras, tačiau neretai studentai, kurie verti gauti tokią paramą, turi apsispręsti ar apsimoka jos prašyti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min