Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų atstovai diskusijoje: kaip užtikrinti bendrąjį priėmimą be kasmetinių nesklandumų?

Dainius Dikšaitis
LSS nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Studentų atstovai sunerimę dėl bendrajame priėmime į aukštąsias mokyklas kasmet vykstančių nesklandumų ir kaskart patiriamo stojančiųjų streso.

Lietuvos studentų sąjunga, reaguodama į būsimų studentų nusiskundimus, situaciją kviečia aptarti Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija Bendrajam priėmimui organizuoti (LamaBpo) prezidentą prof. Praną Žiliuką. Susitikimas vyks rugpjūčio 10 d. Lietuvos studentų sąjungos centrinėje būstinėje.

„Sunku ir atminti sklandų bendrąjį priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Galima suprasti, kad imantis esminių naujovių, kartais klaidų išvengti sunku. Vis dėlto didžiosios dalies nesklandumų laiko ar apdairumo stoka pateisinti nedera – stojančiųjų patiriamas stresas, pasitikėjimas priėmimo sistema yra per svarbūs dalykai. Dėl viso to, studentų atstovai yra pasirengę bendradarbiauti ir prisidėti tobulinant sistemą taip, kad ji užtikrintų sklandesnį bendrojo priėmimo procesą“, - teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Studentų atstovai tikisi, kad susitikime su LamaBpo prezidentu prof. Pranu Žiliuku bus rastas sutarimas, kaip studentų atstovai galėtų įsitraukti į LamaBpo veiklą ir drauge su šalies aukštųjų mokyklų administracijų atstovais prisidėti prie sklandesnio bendrojo priėmimo organizavimo.

Profesorių Praną Žiliuką Lietuvos studentų sąjungos būstinėje priims Sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis, akademinio proceso ir studentų socialinių reikalų koordinatorė Miglė Liorančaitė, Sąjungos Tarybos nariai.

Primename, kad šiais metais per bendrąjį priėmimą į aukštąsias mokyklas stojantieji, kurie buvo informuoti, jog įstojo į valstybės nefinansuojamą studijų vietą, buvo priversti laukti, kol sistemoje bus patikslinti jų stojimo rezultatai. Stojantieji jaunuoliai buvo pasipiktinę, kad, skirtingai nei asmenys, įstoję į valstybės finansuojamas vietas, jie nežinioje laukė informacijos dėl studijų vietos ilgiau nei buvo nurodyta. Taip pat buvo asmenų, kurie sulaukę neigiamo atsakymo, tik po patikslinimo gavo teigiamą atsakymą. Pastebėta, kad panašių nesklandumų stojantys į aukštąsias mokyklas, patiria kiekvienais metais.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min