Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 3d. 11:07

Studentų bendrabučiams atnaujinti – lengvatinės sąlygos

Šią vasarą bendrabučiai bus pustuščiai.
Bendrabutis
Valstybinių aukštųjų ir profesinių mokyklų bendrabučiams renovuoti sudaromos palankios sąlygos. Iki 2015 metų turės galimybę atsinaujinti apie 30 studentų bendrabučių, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas patvirtinto Aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų bendrabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą, kurios tikslas – modernizuoti bendrabučius, pastatytus pagal iki 1993 metų galiojusius statybos techninius normatyvus, pagerinti studentų bei mokinių gyvenimo sąlygas, taupyti energiją.

Bendrabučiuose planuojama įrengti modernias, energiją taupančias priemones, pakeisti šildymo vamzdynus ir prietaisus.

Bendrabučiuose planuojama įrengti modernias, energiją taupančias priemones, pakeisti šildymo vamzdynus ir prietaisus. Taip pat bus keičiami langai ir durys, remontuojamos vidaus patalpos, šiltinami, dengiami nauja danga stogai, modernizuojami liftai, atnaujinami balkonai, laiptai, sanitariniai mazgai, įrengiamos vėdinimo sistemos. Numatoma keisti pastatų inžinerines sistemas: nuotekų, geriamojo vandens vamzdynus ir įrenginius, priešgaisrinės, pastatų apsaugos sistemas, įrengti žaibosaugos, dūmų šalinimo priemones, atnaujinti elektros instaliaciją. Bendrabučiai bus pritaikyti neįgaliesiems.

Bendrabučių atnaujinimo programa bus finansuojama Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonės „JESSICA kontroliuojantysis fondas“ lėšomis. Programos vykdytojai galės gauti lengvatinį kreditą su ne didesnėmis kaip 3 procentų fiksuotomis metinėmis palūkanomis ir ne ilgesniam kaip 20 metų laikotarpiui. Planuojama investicijų vertė – apie 45 mln. Lt.

Esant poreikiui programoje galės dalyvauti visos valstybinės aukštosios mokyklos ir visos profesinio mokymo įstaigos, pakeitusios teisinį statusą į viešąsias įstaigas ir turinčios teisę disponuoti turtu. Aukštųjų mokyklų persitvarkymas į viešąsias įstaigas sudaro joms galimybę dalyvauti bendrabučių atnaujinimo programoje ir skolintis lengvatinėmis sąlygomis.

Programos įgyvendinimo laikotarpis gali būti pratęstas atsižvelgus į programos vykdytojų finansines galimybes ir programai įgyvendinti skiriamas lėšas.

2006 – 2011 m. aukštųjų mokyklų bendrabučiams atnaujinti buvo skirta apie 80 mln. Lt valstybės biudžeto lėšų. 2009 m. pradėta profesinio mokymo įstaigų bendrabučių renovacija. Per trejus metus visiems 74 šių įstaigų bendrabučiams iš dalies atnaujinti skirta apie 15 mln. Lt.

Aukštųjų mokyklų bendrabučiuose gyvena daugiau kaip 27 tūkst. studentų, profesinių mokyklų – apie 8 tūkst. mokinių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

17:35
01:02
46:06

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min