Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 29d. 20:04

Homo vaivorykštė

Homoseksualai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Homoseksualai

Lietuviai nuo seno garsėjo kaip konservatyvi tauta. Save galėtume lyginti labiau su britais, nei su olandais. Šis konservatyvumas lėmė, kad paskutiniai Europoje tapome krikščionys. Vis dėlto tai taip pat lėmė, kad išgyvenome kelis šimtmečius trukusią rusų okupaciją. Matyt, mes apskritai esame atsparūs naujovėms, jei jose nematome tiesioginės naudos sau.

Viena labiausiai plintančių „naujovių“ pasaulyje yra homoseksualūs santykiai. Buvęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas pasisakė prieš Tolerancijos autobuso ir gėjų protesto rengimo Vilniuje idėjas. Iš esmės jis pasielgė teisingai, nes atstovauja miesto gyventojų interesams, o piliečių nuomonė homoseksualių asmenų atžvilgiu, dažniausiai yra neigiami.

Istorijoje homoseksualūs santykiai yra žinomi jau žiloje senovėje. Šiuo metu mokslininkai vykdo tyrimus vedančius prie išvados, kad potraukis tos pačios lyties atstovams yra būdingas ir gyvūnams. Tyrimai atlikti su žmonėmis parodė, kad homoseksualaus vyro smegenyse yra aptinkama daugiau moterims būdingų hormonų ir medžiagų. Tuo tarpu tokios pat orientacijos moters smegenyse aptinkama vyrams būdingų medžiagų.

Apklausos rodo, kad 2/3 Lietuvos gyventojų mano, kad gėjai ir lesbietės yra ištvirkę, jų elgesys iškrypęs arba jie tiesiog serga psichine liga.

Ar mums kartais nekyla klausimas, kodėl vyrai myli moteris, o moterys vyrus? Arba kas iš tiesų yra meilė? Kas sukelia šį jausmą? Atsakymas labai paprastas ir banalus: visas mūsų nuotaikas, jausmus, emocijas sukelia ne kas kita kaip išskiriamos medžiagos galvoje. Net polinkis į depresiją arba į optimizmą priklauso nuo smegenų polinkio daugiau išskirti vienos arba kitos rūšies medžiagų. Štai kodėl psichologai pataria kontroliuoti save bei savo emocijas – iš dalies nuo mūsų pačių priklauso, kokioms medžiagoms leisime gamintis mūsų smegenyse ir kaip po to patys jausimės.

Apklausos rodo, kad 2/3 Lietuvos gyventojų mano, kad gėjai ir lesbietės yra ištvirkę, jų elgesys iškrypęs arba jie tiesiog serga psichine liga. Kiekvienas iš mūsų gali manyti, bet tik nedaugelis gali atsakyti teisingai. Tai, ką mes matome iš savo perspektyvos, gali šokiruoti, deja, pasaulyje nėra to, ką visi galėtume vadinti neklystančia tiesa.

Aš taip pat pasisakau prieš gėjų eitynes (juo labiau paradus) Vilniaus centre ir vaivorykštės vėliavos kabinimą ant Rotušės. Bet esu prieš ne dėl skirtingo požiūrio į santykius tarp lyčių, o dėl to, kad lygiai taip pat nenorėčiau išvysti organizuojamų žydų, lenkų, musulmonų, rusų, nacių, bolševikų ar kitų tautinių mažumų, skirtingų pažiūrų asmenų protestų, nes tai tik skatintų nesantaiką, juo labiau, kad jokia kita vėliava, tik Lietuvos trispalvė, mūsų žemėje turi teisę kabėti aukščiau virš kitų vėliavų.

Homoseksualai nėra iškrypėliai. Jie taip pat nėra psichiniai ligoniai, tol, kol to neįrodė medikai. Mes neturime teisės smerkti to, ko nesuprantame, nes mes nesame homoseksualūs. Gėjais nėra tampama. Jais yra gimstama. Skirtumai glūdi ne mūsų iškrypimo laipsnyje, bet mūsų pasąmonėje, kuri dėl kažkokių priežasčių skiriasi. Nei politikai, nes mes, paprasti žmonės, neturime teisės spręsti – galima ar negalima įteisinti homoseksualius santykius ir santuokas.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius ir NeTiks TV reportažų galite rasti čia.

Daugiau NeTiks TV reportažų žiūrėkite čia.
 

Temos: 1 Vaivorykštė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min