Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 26d. 11:31

Kaip rasti ir išsinuomoti butą? (video)

Klaustukas
Photos.com / Klaustukas

Pirmoji Lietuvoje internetinė televizija studentams NeTikS TV dalija patarimus, kaip rasti ir išsinuomoti studentišką butą. Reportaže nekilnojamojo turto ekspertas pateikia patarimų pradedant būsto lokacijos pasirinkimu, baigiant būsimo nuomininko apranga apžiūrint butą.

NeTikS TV kreipėsi patarimų į „Ober-Haus“ atstovą, nekilnojamojo turto specialistą Marių Čiuladą. Jo teigimu, rinkos tendencijos būsto paieškai yra palankios – kainos yra kiek kritusios, taip pat yra pakankamai didelė būsto pasiūla – todėl išsirinkti irgi bus iš ko.

„Metas pirkti arba nuomotis butą iš esmės yra palankus, tiesiog svarbu pasirinkti tinkamą būstą, tačiau praėjus rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiams kainos turėtų nukristi“, – teigia ekspertas.

Anot jo, svarbu neužkibti ant „nerimtų“ nekilnojamojo turto agentūrų kabliuko, kai už tam tikrą mokestį jos tik duoda kontaktų sąrašą, pačios nepagelbėdamos ieškant būsto. Svarbu, naudojantis agentūros paslaugomis, aptarti visas jos teikiamų paslaugų sąlygas.

Metas pirkti arba nuomotis butą iš esmės yra palankus, tiesiog svarbu pasirinkti tinkamą būstą, tačiau praėjus rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiams kainos turėtų nukristi. Teigia ekspertas.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, jog yra labai svarbu pasirašyti sutartis su būsto nuomotojais. Nors savininkai kartais nenori pasirašyti nuomos sutarties, ji yra garantas, apsaugantis tiek nuomininką, tiek nuomotoją, kadangi joje numatomi pagrindiniai nuomos principai: būsto adresas, kaina, nuomos ir apmokėjimo terminai, skaitliukų parodymai. Prie sutarties dažniausiai pasirašomas ir priėmimo – perdavimo aktas, kuriame išvardinami patalpose esantys baldai, technika, nurodoma jų būklė.

Jo teigimu, galvojant apie būsto vietą, studentams svarbiausia rinktis butą pagal patogumą susisiekimui su aukštąja mokykla, paklausti nuomotojo koks ir kaip dažnai važiuoja visuomeninis transportas.

Kaip atrodyti ir kalbėti su buto savininku ir dar daugiau naudingų patarimų, kuriais pasidalino Marius Čiulada galite rasti vaizdo reportaže.

NeTikS TV yra pirmoji Lietuvoje internetinė televizija studentams ir ne tik, jau du sezonus kurianti reportažus studentams aktualiomis temomis. Artimiausiu metu televizijos kūrybinė grupė žiūrovams pristatys naujas rubrikas ir nuo rudens startuos atnaujinusi savo laidas.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius ir NeTiks TV reportažų galite rasti čia.

Daugiau NeTiks TV reportažų žiūrėkite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min