Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 16d. 14:31

Nuo pirmadienio studentai jau galės pasirašyti paskolų sutartis

Susitarimas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Susitarimas

Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas skelbia pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su visais Finansų ministerijos atrinktais bankais. Studentai sutartis valstybės remiamoms paskoloms galės pasirašyti jau nuo pirmadienio, spalio 19 d., iki lapkričio 13 d.

Finansų ministerija paskoloms teikti atrinko 5 bankus: „Swedbank“, „DnB NORD“, „Snorą“, Šiaulių banką ir „Nordea“. Nuo pirmadienio šie bankai jau laukia studentų, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Pirmadienį studentai, prisijungę prie savo anketos fondo interneto svetainėje, sužinos, ar yra kviečiami pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutarties. Tie, kurie kviečiami, jau tą pačią dieną galės vykti į pasirinktus bankus ir pradėti tvarkyti dokumentus“, – teigė Milda Naujokaitė, Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo vyriausioji specialistė.

Studentai, kuriems bus siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis, pasirinktam bankui per 20 darbo dienų turės pateikti asmens dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą pasirašyti sutartį (jeigu sutartį pasirašo įgaliotasis asmuo). Paskolos sutartys bus pasirašomos ne vėliau kaip per tris dienas nuo dokumentų pateikimo. Bankas turi teisę atsisakyti su studentu pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartį paaiškėjus faktų apie studento ankstesnių skolinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Pasirašius valstybės remiamos paskolos sutartį, pirmoji paskolos dalis bus išmokėta per tris dienas.

Pirmadienį studentai, prisijungę prie savo anketos fondo interneto svetainėje, sužinos, ar yra kviečiami pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutarties. Tie, kurie kviečiami, jau tą pačią dieną galės vykti į pasirinktus bankus ir pradėti tvarkyti dokumentus, – teigė Milda Naujokaitė.

Pasak specialistės, studentai turėtų atkreipti dėmesį, jog bankų sąlygos skiriasi. Bendroji informacija yra skelbiama fondo tinklalapyje, tačiau konkrečias sąlygas galima sužinoti tik nuvykus į bankų skyrius. Paskolas studentai gali imti litais arba eurais.

Studentams, kviečiamiems sudaryti valstybės paskolos sutartį studijų įmokai (520 Lt), pirmadienį bus išsiųsti pranešimai į registracijos anketoje nurodytą el.pašto dėžutę. Fondo tinklalapyje bus paskelbta informacija, kada ir kur šios sutartys bus pasirašomos. Valstybės paskolos sutartims pasirašyti bus skirta 20 darbo dienų. Atvykdami pasirašyti sutarčių, studentai privalo turėti asmens dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą pasirašyti sutartį. Studijų įmokos universitetus pasieks per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo.

Šiandien Fondo direktorius savo įsakymu patvirtino studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų ir valstybės paskolų sutartis, sąrašus. Patikrinus studentų pateiktus dokumentus atrinkta 375 studentų paraiškų, kuriems siūloma sudaryti valstybės paskolos sutartis, ir 5690 studentų paraiškų valstybės remiamoms paskoloms gauti. 48,22 proc. pretendentų gauti valstybės remiamas paskolas yra pirmakursiai.

Studentai, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis, daugiausia – 2915 (51,23 proc.) – rinkosi paskolas studijų kainai mokėti. 2741 (48,17 proc.) studentų prašė paskolos gyvenimo išlaidoms ir 34 (0,6 proc.) – paskolos studijoms užsienyje. Iš viso paraiškų valstybės remiamoms paskoloms gauti pateikta už 28 223 550 Lt, valstybės paskoloms – už 195 000 Lt.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisidėk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalykis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius ir NeTiks TV reportažų galite rasti čia.

Daugiau NeTiks TV reportažų žiūrėkite čia.

Temos: 1 Paskola
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min