TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Raginama sudaryti tinkamas sąlygas neįgaliesiems dalyvauti bendrajame priėmime į šalies aukštąsias mokyklas

Vežimėlis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Vežimėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Studentų atstovai ragina sudaryti tinkamas sąlygas neįgaliesiems dalyvauti bendrajame priėmime į šalies aukštąsias mokyklas.

Jaunuoliams su negalia ribojamos galimybės siekti aukštojo mokslo žinių. Priėjusi prie tokių išvadų Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina atkreipti didesnį dėmesį į žmonių su negalia stojimo į aukštąsias Lietuvos mokyklas bendrosios tvarkos ir brandos egzaminų laikymo sistemos spragas.

„Jaunuoliams su skirtinga negalia pasigendame šių dienų poreikius atitinkančių brandos egzaminų laikymo ir stojimo į aukštąsias mokyklas taisyklių. Tokiu būdu neįgalieji praranda galimybes drauge su kitais laikyti brandos egzaminus ir vėliau kartu studijuoti aukštosiose mokyklose“, – pastebi LSS Socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė.

R. Ruolytės įsitikinimu, esamos tvarkos tobulinimas, suteiktų daugiau galimybių žmonėms su negalia studijuoti ir realizuoti save visuomenėje: „Tam, kad neįgaliųjų jaunuolių brandos egzaminų laikymo ir bendrojo stojimo klausimai būtų efektyviau sprendžiami, tikslinga sukurti atskirą tarpžinybinę darbo grupę. Tokiu būdu, neįgaliesiems galėtų būti sudarytos realios galimybės realizuoti savo teisę į aukštąjį mokslą“.

Darbo grupėje, R. Ruolytės teigimu, turėtų būti įtraukiami kompetentingi Švietimo ir mokslo ministerijos pareigūnai, neįgalieji studentai, studentų atstovai iš nacionalinių Studentų sąjungų, aukštųjų mokyklų Studentų savivaldų, aukštųjų mokyklų administracijų, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) bei neįgaliųjų organizacijų.

LSS siūlymas įkurti tarpžinybinę darbo grupę, kuri būtų atakinga už neįgaliųjų brandos egzaminų laikymo ir bendrojo stojimo į aukštąsias mokyklas tobulinimą, jau spalio 28 dieną pasiekė Švietimo ir mokslo ministeriją bei kitas valdžios institucijas.

Primename, jog Lietuvos aukštosiose mokyklose neįgalių studentų nuo 2005–ųjų iki 2009–ųjų metų beveik padvigubėjo. Tačiau, kiek iš tiesų aukštųjų mokyklų yra tinkamai pritaikytų studentams su negalia, iki šiol nėra žinoma. LSS viena pirmųjų tarp jaunimo nevyriausybinių organizacijų ėmėsi nagrinėti neįgaliųjų jaunuolių galimybes siekti aukštojo išsilavinimo Lietuvoje. LSS yra surengusi ne vieną apklausą, tarptautinę konferenciją, atliko tyrimų, skirtų neįgaliųjų galimybėms aukštajame moksle ir darbo rinkoje analizuoti.

Daugiau Studentų blogo naujienų rasite čia.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min