Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 10d. 18:23

TSPMI naujasis direktorius – Vilpišauskas

R.Vilpišauskas teigia, kad prezidento komanda nusiteikusi dirbti per laisvas dienas.
„Scanpix“ nuotr. / R.Vilpišauskas

Trečiadienį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarybos posėdyje išrinktas naujas instituto direktorius. Juo tapo instituto docentas, dr. Ramūnas Vilpišauskas.

VU TSPMI Tarybos sprendimą dar turi patvirtinti Vilniaus universiteto Senatas, kurio posėdis numatomas birželio 16 d. Naujasis instituto direktorius pareigas pradės eiti nuo 2009 m. rugsėjo 1 d., teigiama išplatintame pranešime.

VU TSPMI direktoriumi pretendavo tapti instituto dėstytojai doc. dr. Tomas Janeliūnas, prof. dr. Vytautas Radžvilas ir doc. dr. Ramūnas Vilpišauskas. Rinkiminių diskusijų su VU TSPMI studentais, dėstytojais ir darbuotojais metu visi kandidatai akcentavo siekį stiprinti VU TSPMI vykdomų studijų kokybę, didinti studentų ir dėstytojų motyvaciją bei skatinti mokslines ambicijas, aktyviau ir svariau įsilieti į tarptautinę akademinę bendruomenę.

„Sutikau dalyvauti VU TSPMI direktoriaus rinkimuose, nes man rūpi institutas ir jo ateitis. Jaučiu ir rimtai priimu kolegų pasitikėjimą ir tai įpareigoja. Tikiu, kad VU TSPMI misija yra vykdyti kokybiškas studijas bei mokslinę veiklą,  tuo pat metu kritiniu žvilgsniu bei argumentuota analize prisidedant prie sėkmingo Lietuvoje vykdomų reformų įgyvendinimo, jos vidaus ir užsienio politikos veiksmingumo stiprinimo. Svarbiausia mano, kaip būsimojo instituto direktoriaus pareiga bei didžiausias iššūkis artimiausius penkerius metus ir bus kryptingai įgyvendinti šią misiją“ – po balsavimo rezultatų paskelbimo kalbėjo išrinktasis instituto direktorius.

Dr. Ramūnas Vilpišauskas VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute dirba jau daugiau nei 10 metų. Pradėjęs dirbti 1996 m. aktyviai įsitraukė į pedagoginę veiklą dėstė tarptautinės ekonomikos, politikos analizės, Europos ekonomikos, viešojo pasirinkimo dalykus. Šiuo metu dr. R. Vilpišauskas yra vienas pagrindinių Europos studijų magistro programos dėstytojų. Institute dr. R. Vilpišauskas yra vertinamas kaip patyręs pedagogas ir aukštos kvalifikacijos mokslininkas gerbiamas tiek studentų, tiek mokslinio, pedagoginio ir administracinio personalo. Dr. R. Vilpišauskas yra žinomas ir tarptautinėje akademinėje bendruomenėje. Jis yra dėstęs JAV, Kanados universitetuose, ne vieną mokslinį straipsnį parašė ir paskelbė už Lietuvos ribų.

Reikėtų pažymėti ir dr. R. Vilpišausko aktyvumą visuomenėje veikloje. 2003 – 2004 metais buvo Lietuvos politologų asociacijos prezidentas, 2002 – 2004 metais – Atviros Lietuvos fondo valdybos narys, 2004 – 2007 buvo Pilietinės visuomenės instituto tarybos narys, 1997 – 2004 Lietuvos laisvosios rinkos instituto asocijuotas ekspertas. Šiuo metu yra Europos Sąjungos studijų asociacijos (JAV) ir Šiuolaikinių Europos studijų universitetų asociacijos (Didžioji Britanija) narys.

Išrinktasis VU TSPMI direktorius ne vienerius metus dirbo ir kaip viešosios politikos ekspertas: buvo Europos Komiteto prie LRV konsultantas; vėliau konsultavo Gruzijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Moldovos vyriausybes integracijos į Europos Sąjungą ir vidaus reformų klausimais. Nuo 2004 m. dirba LR prezidento patarėju, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovu.

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas įkurtas 1992 m. Pirmuoju jo direktoriumi buvo teisininkas, buvęs LR Konstitucinio teismo pirmininkas, dabar – VU teisės fakulteto profesorius dr. Egidijus Kūris. Nuo 1999 m. iki dabar institutui vadovauja prof. dr. Raimundas Lopata. Šiandien institutas yra svarbiausia ir prestižiškiausia aukštojo mokslo įstaiga Lietuvoje, rengianti politikos mokslų ir tarptautinių santykių specialistus bei atliekanti politikos mokslų tyrimus. Nuo VU TSPM įkūrimo institutą yra baigę daugiau kaip 1000 bakalaurų ir 600 magistrų, apginta 30 disertacijų.

Instituto direktorių slaptu balsavimu paprasta balsų dauguma iš profesorių arba docentų renka VU TSPMI Taryba. Apie išrinktą instituto direktorių rinkimų komisijos pirmininkas raštu praneša universiteto Rektoriui, kuris teikia išrinktą VU TSPMI direktorių tvirtinti Vilniaus universiteto Senatui. VU TSPMI direktorius renkamas penkeriems metams, ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min