TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus

Klaustukas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Suki galvą, kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimų, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „Klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Aušra: 2010 m. baigiau vidurinę. Tais metais niekur nestojau, tačiau šiais galvoju apie stojimus. Tik iškilo problema: nežinau stojimų tvarkos, tikriausiai stojantiems kitais metais (po baigimo) yra kitokia tvarka ir kriterijai? Vieni sako, kad paraiškų negalima teikti internetu (kaip kad praeitais metais), o reikia važiuoti pačiai po aukštąsias mokyklas, kiti sako, kad galima ir internetu. Norėčiau išsamios informacijos (kur ką pildyti, kokia tvarka, reikalavimai, kainos ir t.t.) Nieko nežinau, nes praeitais metais nė nesidomėjau, todėl būčiau labai dėkinga už labai išsamią informaciją.

Atsakymas: Stojant į aukštąją mokyklą registruotis reikia LAMA BPO sistemoje (prašymus pateikti ir koreguoti galima nuo 2011 birželio 1 iki 2011 liepos 22 d. 17 val.) ir ten užpildyti visą reikalingą informaciją. Jei mokykla baigta ir brandos atestatas yra gautas pernai, atskirai dokumentų vežti niekur nereikia, kadangi duomenys bus tiesiogiai perduoti iš valstybinių duomenų bazių.

Prašyme, kuris pildomas LAMA BPO sistemoje, galima pateikti iki 12 pageidavimų. Pageidavimu laikoma konkrečios aukštosios mokyklos (universiteto ar kolegijos) studijų programa, pasirinkta studijuoti valstybės finansuojamoje ar nefinansuojamoje vietoje. Pageidavime nurodoma aukštoji mokykla, studijų programos kodas ir pavadinimas, studijų forma(-os) ir finansavimo pobūdis. Pageidavimai išdėstomi prioriteto mažėjimo tvarka.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog turi būti išlaikyti ne mažiau kaip trys brandos egzaminai arba du brandos egzaminai ir baigiamasis kvalifikacijos egzaminas. Stojant į koleginių ir universitetinių menų studijų programas turi būti išlaikyti ne mažiau kaip du brandos egzaminai.

Registruojantis sistemoje būtinai reikia nurodyti naudojamą elektroninio pašto adresą, kadangi juo bus siunčiama visa su stojimais susijusi informacija.

Prašymai stojimams į aukštąsias mokyklas pildomi www.lamabpo.lt sistemoje. Taip pat ten galima rasti ir visą itin detalią informaciją apie stojimų procedūras, reikalavimus, studijų programas ir pan.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min