TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus

Klaustukas
123rf.com nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Suki galvą, kur stoti? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka? O gal tiesiog įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), bendradarbiaudama su 15min.lt naujienų portalu, nuolatos kviečia moksleivius ir studentus konsultuotis įvairiais su aukštuoju mokslu susijusiais klausimais. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks LSAS atstovai.

Dėl specifinių klausimų, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar aukštąja mokykla, bendraujama su aukštosiomis mokyklomis ir jų studentų atstovybėmis.

Jei turi klausimą, rašyk el. paštu: studentai@15min.lt temos laukelyje nurodęs „Klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į klausimą čia.

Inga: Norėčiau pasiteirauti, jeigu studentas įstojo į tą vietą, kuri yra valstybės finansuojama (tai yra gavo valstybės krepšelį),  bet jis studijas nutraukė. Ar gali jis dabar vėl stoti (pretenduoti) į valstybės finansuojamą vietą, kitame universitete ar kolegijoje ir kitoje specialybėje jeigu yra laisvų vietų? Ar įstatymas krepšelių principu yra taip sudarytas, kad žmogus vieną kartą gavęs krepšelį nors jo ir neišnaudojo pilnai, tai yra nebaigė studijų, negali dar kartą gauti krepšelio stojant į kitą universitetą ar kolegiją į kitą specialybę ir dabar jau gali tik pretenduoti į mokamas specialybes? Ačiū už išsamų atsakymą.

Atsakymas: Remiantis LR Mokslo ir studijų įstatymu studentas turi teisę pakartotinai pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą, jei anksčiau studijuotoje programoje įgijo ne daugiau kaip pusę visų
programos kreditų. (72 str. 1.1 asmenys, pakartotinai studijuojantys pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą, jeigu daugiau kaip pusę tos studijų programos kreditų įgijo valstybės biudžeto lėšomis, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus).

Taigi, jei buvo studijuojama Universitete (bendra programos apimtis 160 Lietuviškų kreditų (240 ECTS) ir studentas per savo studijų laikotarpį surinko ne daugiau kaip pusę, t.y. 80 kreditų (120 ECTS) tuomet jis turi teisę pakartotinai pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą.

DAUGIAU EKSPERTŲ ATSAKYMŲ RASITE ČIA.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min