Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ekspertai atsako į klausimus

Klausimas
123rf.com nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Suki galvą, kur stoti? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka? O gal tiesiog įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), bendradarbiaudama su 15min.lt naujienų portalu, nuolatos kviečia moksleivius ir studentus konsultuotis įvairiais su aukštuoju mokslu susijusiais klausimais. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks LSAS atstovai.

Dėl specifinių klausimų, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar aukštąja mokykla, bendraujama su aukštosiomis mokyklomis ir jų studentų atstovybėmis.

Jei turi klausimą, rašyk el. paštu: studentai@15min.lt temos laukelyje nurodęs „Klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į klausimą čia.

Ji: Sveiki. Norėčiau pasiteirauti, ar tiesa, kad, jeigu esi studijavęs valstybės finansuojamoje vietoje, iš naujo stojant į kitą specialybę negalima pakliūti dar kartą į finansuojamą vietą, net jeigu yra laisvų vietų?

Atsakymas: Remiantis LR Mokslo ir studijų įstatymu studentas turi teisę pakartotinai pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą, jei anksčiau studijuotoje programoje įgijo ne daugiau kaip pusę visų
programos kreditų. Jei studijos valstybės finansuojamoje vietoje buvo pilnai užbaigtos, pakartotinai studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje nėra galima. (72 str. 1.1 asmenys, pakartotinai studijuojantys pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą, jeigu daugiau kaip pusę tos studijų programos kreditų įgijo valstybės biudžeto lėšomis, išskyrus Vyriausybės
nustatytus atvejus).

Taigi, jei buvo studijuojama Universitete (bendra programos apimtis 160 Lietuviškų kreditų (240 ECTS) ir studentas per savo studijų laikotarpį surinko ne daugiau kaip pusę, t.y. 80 kreditų (120 ECTS) tuomet jis turi teisę pakartotinai pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą.

DAUGIAU EKSPERTŲ ATSAKYMŲ RASITE ČIA.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min