Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 14d. 12:19

Studentų ekspertai atsako į klausimus

Klaustukas
123rf.com nuotr. / Klaustukas

Suki galvą, kur stoti? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka? O gal tiesiog įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), bendradarbiaudama su 15min.lt naujienų portalu, nuolatos kviečia moksleivius ir studentus konsultuotis įvairiais su aukštuoju mokslu susijusiais klausimais. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks LSAS atstovai.

Dėl specifinių klausimų, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar aukštąja mokykla, bendraujama su aukštosiomis mokyklomis ir jų studentų atstovybėmis.

Jei turi klausimą, rašyk el. paštu: studentai@15min.lt temos laukelyje nurodęs „Klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į klausimą čia.

Julija: Esu dvyliktokė. Kitais metais norėčiau studijuoti ekonomiką. Galvoju apie ekonomikos bakalaurą, o magistrą siauresnėje srityje (verslo vadyba ar pan.). Kur siūlytumėte stoti Vilniuje? Labiausiai norėčiau studijuoti ISM arba VU. ISM studijų kaina truputį gąsdina, o į nemokamas vietas sunku patekti. Girdėjau, jog VU dėstytojai yra labai „savo vietoje“, tačiau kaip dėl pripažinimo  užsienyje? Dar teko girdėti, jog studijuojant VGTU, labai lengva išvažiuoti į užsienį su ERASMUS programa. Tai būtų pliusas, nes dalis studijų užsienyje taip pat domina. Tačiau šis universitetas nėra taip vertinamas, kaip, tarkime, ISM... Ką galėtume patarti?

Atsakymas: Smagu, kad į mus kreipiesi, tačiau Tavo klausimas yra labai subjektyvus. Mes negalime Tau pasakyti, kur stoti. Pasirinkti turi pati. Tavo išvardinti universitetai yra vieni stipriausių Lietuvoje, tą parodo ir aukštųjų mokyklų išsidėstymas pagal žurnalo „Veidas“ atliekamus kasmetinius reitingavimus pagal įvairius kriterijus. Svarbiausia dvyliktoje klasėje kviečiame Tave gerai mokytis. Tuomet tikrai nereikės baimintis ir pateksi į nemokamas vietas bet kuriame universitete. Kalbant apie „Erasmus“ programą, negalima vienareikšmiškai atsakyti, kad vienoje aukštojoje lengvai išvažiuosi, kitoje – ne. Galimybes išvykti paprastai lemia keli esminiai kriterijai: Tavo paskutinių semestrų rezultatai, motyvacija, anglų kalba, mentoriavimas (ar esi padėjusi integruotis į aukštosios mokyklos gyvenimą atvykusiems į Lietuvą Erasmus studentams), aktyvumas aukštojoje mokykloje ir panašiai. Taip pat patariame peržvelgti ne tik Ekonomikos specialybes, bet ir panašias šios srities studijas. Pavyzdžiui, Ekonomikos inžineriją VGTU, Verslo ir vadybos studijas VU ir panašiai. Linkime sėkmės!

DAUGIAU EKSPERTŲ ATSAKYMŲ RASITE ČIA.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min