Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų mentorystės programa sulaukė rekordinio pasaulio lietuvių susidomėjimo

Studentų mentorystės programa sulaukė rekordinio pasaulio lietuvių susidomėjimo.
Organizatorių nuotr. / Studentų mentorystės programa sulaukė rekordinio pasaulio lietuvių susidomėjimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketverius metus iš eilės organizuojama mentorystės programa lietuviams visame pasaulyje „LT Big Brother“ šiemet sulaukė rekordiškai daug – 250 pasaulio ir Lietuvos universitetų studentų paraiškų, iš kurių 185 (75%) buvo atrinkti dalyvauti mentorystės programoje. Nuo programos pradžios 2009-tais metais, „LT Big Brother“ kasmet augo daugiau nei dvigubai – tiek mentorių, kurių šiais metais buvo 120, tiek norinčių dalyvauti studentų skaičiumi.

Pagrindinė programos idėja – mentorių, didžiųjų brolių ir sesių (angl. „Big Brothers“, „Big Sisters“) savanoriška pagalba ir karjeros konsultacijos studentams, norintiems pasisemti žinių ir patirties iš lietuvių profesionalų dirbančių visame pasaulyje. “LT Big Brother” rezultatai su mentorių ir studentų poromis jau paskelbti interneto svetainėje.

“Studentų skaičius šiais metais pranoko mūsų lūkesčius. Programa įgauna vis didesnį pagreitį – didėja mentorių ir studentų skaičius, taip pat plečiamės į kitus regionus, šiemet galėjome pasiūlyti bendravimą su profesionalais Lietuvoje ir Beniliukso šalyse. Kiekviename regione dirba puikios komandos, kurios užtikrina programos sėkmę“, – džiaugėsi programos koordinatorius, Londono lietuvių Sičio klubo narys Rytis Vitkauskas.

Daugiau nei pusė (135) paraiškas užpildžiusių studentų buvo iš Lietuvos, o likusi dalis pasiskirsčiusi tarp JAV, Jungtinės Karalystės, Austrijos, Švedijos, Latvijos, Vokietijos, Olandijos, Danijos, Prancūzijos ir Belgijos. Populiariausi universitetai – Vilniaus Universitetas (VU) ir Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas (VGTU), Rygos Stokholmo Ekonomikos Mokykla (SSE Ryga), bei Vorviko universitetas Jungtinėje Karalystėje.

„Įdomu tai, kad daugiausia studentų, rinkosi mentorius Lietuvoje. Tai parodo, kaip trūksta tokių programų čia, Lietuvoje, kur verslo atstovai galėtų perduoti savo žinias ir patirtį studentams dar tik ieškantiems savo karjeros kelio. Iš kito pusės, džiugu matyti, kad jaunimas mato perspektyvų likti ir dirbti namuose“, – sakė Kotryna Gailiūtė, “LT Big Brother” koordinatorė  Lietuvoje.

Tačiau mentorystės programoje aktyviai dalyvauja ir ne lietuviškų universitetų studentai.  „Gabiausi studentai iš Kembridžo, Oksfordo universitetų, Rygos Stokholmo ekonomikos mokyklos, Šveicarijos federalinio technologijų instituto, Roterdamo vadybos mokyklos ir kitų pasaulio universitetų aktyviai ieško karjeros patarimų iš mentorių tiek Lietuvoje, tiek svetur. Tai parodo, kad lietuviški ryšiai gali būti naudingi siekiant karjeros kur bebūtum“, – sakė Dalia Venslovaitė, GLL vadovė.

Beveik pusė norinčių dalyvauti studentų rinkosi JAV ir Jungtinės Karalystės  regionus, šiek tiek mažiau (17%) rinkosi Beniliukso regioną. Pirmą kartą programoje dalyvaujančio Beniliukso regiono programos koordinatorė  Milda Mačėnaitė pasakojo nustebusi dėl kandidatų motyvacijos bei sąmoningumo. „Dauguma studentų, besimokančių teisę bei tarptautinius santykius, konkrečiai žinojo kokioje srityje ar institucijoje norėtų dirbti, ir iš anksto dėliojosi planus tam tikslui pasiekti“,  – sakė Milda Mačėnaitė. 

Didžioji dalis  mažųjų brolių ir sesių studijuoja ekonomiką, verslo vystymą, finansus ar teisę ir tarptautinius santykius – tai iš dalies lėmė vieną populiariausių didžiųjų brolių pasirinkimą – ekonomistai, finansų specialistai, investicinės bankininkystės ir teisės, tarptautinių santykių ekspertai buvo geidžiamiausi mentoriai.

Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje mentoryste aktyviausiai norėjo pasinaudoti ekonomikos ir finansų srities studentai. Tuo tarpu Beneliukso regione dominavo teisės ir tarptautinių santykių specialistai.

JAV regionas pritraukė daugiausia studentų, norinčių išbandyti jėgas nuosavo verslo kūrime. „Dauguma JAV mentorių yra vienaip ar kitaip perėmę amerikietiškąją „entrepreneurial“ [verslo kūrimo] kultūrą ir gali pasidalinti savo įžvalgomis su studentais, norinčiais kurti savo įmones. Manau kiekvienam lietuviui noras kurti kažką savo nėra svetimas, ir džiaugiuosi, kad šis noras  atsiranda jau nuo jaunų dienų“, – sakė Lina Tolvaišaitė, “LT Big Brother” koordinarė JAV.

Šiuo metu “LT Big Brother” koordinuojamas keturiuose regionuose:  JK, JAV, Lietuvoje ir Beniliukso (Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo) šalyse. Programos organizatorių komandą sudaro Londono lietuvių Sičio klubo „Lithuanian City of London Club“ (LCLC) nariai Rytis Vitkauskas, Petras Vaičius, Indrė Dargytė ir Andrius Šlekys (JK), pasaulinio profesionalų tinklo „GLL  |Global Lithuanian Leaders” (GLL), Volstryte dirbančių lietuvių klubo „Wall Street Lithuanian Club“ atstovai Dalia Venslovaitė, Kotryna Gailiūtė, Domas Dargis, Jūrate Birbilaitė, Lina Tolvaišaitė, Rokas Beresniovas, Beniliukso lietuviai Milda Mačėnaitė ir Rytis Valūnas.

Programoje dalyvauja verslo konsultantai, teisininkai, Volstryto ir Londono Sičio finansų, ekonomikos, investicijų specialistai, tarptautinių santykių, rinkodaros, informacinių technologijų bei kūrybinių industrijų ekspertai, verslo vadovai. Studentai turės galimybę pabendrauti su lietuviais profesionalais iš tokių kompanijų kaip Google, GetJar, JP Morgan Chase, BofA Merrill Lynch, Barclays, McKinsey, Boston Consulting Group taip pat su Europos Komisijos, Europos Parlamento ir kitų tarptautinių organizacijų atstovais.

Šiais metais projektas sulaukė rėmėjų pagalbos – projektą remia SEB bankas ir Užsienio reikalų ministerija. Daugiau informacijos apie projektą ir jo dalyvavimo sąlygas galima rasti interneto svetainėje.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Universitetas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min