Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 4d. 12:17

Studentų mestą iššūkį priėmę politikai apsigyveno bendrabutyje

Bendrabučiai Saulėtekyje
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Bendrabučiai Saulėtekyje

Vieno iš Vilniaus bendrabučių kambaryje parai įsikūrė Lietuvos parlamentinių partijų atstovai. Politikai čia praleis lygiai parą, bendraudami su studentais, kepdami bulves ir prisimindami dažno Lietuvos studento kasdienybę.

Tokią akciją, siekdama prieš rinkimus atkreipti politikų dėmesį į aukštojo mokslo sistemos netobulumus ir Lietuvos studentijos poreikius, surengė Lietuvos studentų sąjunga (LSS).

Pasak LSS prezidento Dainiaus Dikšaičio, šia iniciatyva siekiama ieškoti būdų užmegzti dialogą tarp jaunų žmonių ir kandidatų į Lietuvos Parlamentą.

„Stengiamės parodyti politikams, kaip ir kuo gyvena studentai šiandien. Manome, kad nėra geresnio būdo tai pajusti, nei pačiam bent parai vėl pasijusti studentu. Tikime, kad šio projekto metu pavyks ne tik atkreipti didesnį dėmesį į studentų poreikius ir problemas, bet ir drauge paieškoti joms efektyviausių sprendimų“, – sakė D. Dikšaitis.

Nors akcijoje dalyvauti sutikę ir į Saulėtekio mikrorajone esantį bendrabučio kambarį šįryt jau persikraustę politikai su džiaugsmu įžengė į naujuosius namus, priimti šį iššūkį pasiryžo ne visų kviestų partijų atstovai.

„Kokios priežastys neleido daliai partijų priimti studentų mesto iššūkio – galime tik spėlioti, tikimės, kad vis dėlto tai nulėmė ne nepakankamas noras ieškoti sąlyčio taškų su jaunais Lietuvos žmonėmis“, – sakė D. Dikšaitis.

Nors visi akcijos dalyviai privalėjo įsiregistruoti bendrabutyje tuo pat metu – lygiai 10 val. ryte, likusią dienos dalį galės netrukdomai užsiimti norima veikla. Tačiau ne vėliau kaip 22 val. visi politinių partijų atstovai turės sugrįžti į savo naujuosius laikinus namus, o nuo 23 val. nebegalės palikti kambario ar turėti jame svečių.

Visą parą akcijos dalyviai galės tiesiogiai bendrauti su studentais ir plačiąja visuomene tinklalapyje www.a8tuoni.lt.

„Para bendrabutyje“ – tai tik viena iš šiemet LSS paskelbtos studentų pilietiškumo skatinimo akcijos „A8tuoni“ iniciatyvų. Studentai nuolat organizuoja įvairias akcijas visoje Lietuvoje, Vilniuje rengiami susitikimai ir diskusijos su politinių partijų atstovais, o jau kitą savaitę parlamentinių partijų vadovai, politinio pasaulio lyderiai bus kviečiami dalyvauti debatuose, skirtuose aukštojo mokslo sistemos tobulinimui.

Lietuvos studentų sąjungos inicijuojamos kampanijos „A8tuoni“ tikslas – paskatinti studentus dalyvauti rinkimuose, padėti jiems išsirinkti savo favoritus, ir taip pat inicijuoti diskusijas su politikas, leisiančias geriau pažinti studentų poreikius ir patikrinti, kokius aukštojo mokslo problemų sprendimus yra parengę partijų atstovai. Plačiau apie kampaniją – svetainėje www.a8tuoni.lt bei kampanijos Facebook puslapyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min