TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų sąjunga: aukštojo mokslo sistemą reikia tobulinti, o ne griauti

Dainius Dikšaitis
LSS nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Siūlymas griauti viską iš pamatų – pats radikaliausias sprendimas, kuris tik pakenktų aukštojo mokslo sistemai. Taip Lietuvos studentų sąjunga vertina socialdemokratų iniciatyvą Seime įregistruoti Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projektą ir pasisako už aukštojo mokslo pertvarkos tęstinumą tobulinant sistemą nuosekliai.

Neeilinio tarybos posėdžio metu Lietuvos studentų sąjunga patvirtino poziciją, kurioje  siūloma tobulinti aukštojo mokslo sistemą, o ne imtis nepamatuotų, situaciją iš esmės keičiančių, skubotų sprendimų.

„Mokslo ir studijų įstatyme spragų yra, tačiau norime, kad jos būtų pašalinamos konstruktyviu dialogu, įtraukiant aukštąsias mokyklas ir studentus, o ne kraštutinėmis priemonėmis. Taip pat pasisakome už tai, kad pokyčiai būtų vykdomi ne iš karto, o nuosekliai, vengiant skubos ir apsvarstant visas galimybes“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Lietuvos studentų sąjungos patvirtintoje pozicijoje pasisakoma už pirmos pakopos studentų rotaciją akademinių metų pabaigoje, o antros pakopos studentams rotacijos siūloma netaikyti. Taip pat raginama keisti valstybinių aukštųjų mokyklų valdymo principą, įtvirtinant Taryboje ne mažiau kaip du narius, skiriamus valstybinės aukštosios mokyklos studentų atstovybės (jei jos nėra, visuotinio studentų susirinkimo – Konferencijos).

Atsižvelgdami į Konstitucinio Teismo siūlymą nevalstybinėms aukštosioms mokykloms valstybės finansuojamos studijų vietas skirti tik tais atvejais, kai tam tikrų sričių (krypčių) specialistai dėl objektyvių aplinkybių negali būti parengti valstybinėse aukštosiose mokyklose, studentų atstovai skatina nustatyti minimas „objektyvias aplinkybes“ kokybiniais ir kiekybiniais parametrais. Toks kokybės standartas suteiktų galimybę ir privačiose aukštosiose mokyklose studijuojantiems studentams gauti valstybės finansuojamas studijas.

Primename, jog Konstitucinio Teismo nutarimu dalį įstatymo nuostatų pripažinus neatitinkančiomis Konstitucijos, siūlomi įstatymo pakeitimai bus svarstomi neeilinėje Seimo sesijoje sausio 17-19 dienomis. Šios sesijos metu socialdemokratai siūlo iš pagrindų keisti aukštojo mokslo sistemą. Lietuvos studentų sąjunga reaguodama į šią iniciatyvą, pasisako prieš Mokslo ir studijų įstatymo visišką sustabdymą, nes tai sukeltų atitinkamų padarinių aukštajame moksle.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min