Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų ateities aukštojo mokslo vizijoje – aukštųjų mokyklų skaičiaus mažinimas

Aukštosios mokyklos absolventai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aukštosios mokyklos absolventai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos nariais aptarti aktualių aukštojo mokslo klausimų. Susitikime aptarta šiemetinėje Lietuvos studentų sąjungos Asamblėjoje sukurta studentiška aukštojo mokslo 2030-aisiais vizija.

Asamblėjoje studentai konstatavo, kad 2030-aisiais Lietuvoje turėtų būti mažiau aukštųjų mokyklų. Mažėjimo tendencijas diktuos poreikis konkuruoti tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje bei siekis gerinti studijų kokybę, o tai įmanoma tik sutelkiant kelių aukštųjų mokyklų resursus. Mažėjant aukštųjų mokyklų skaičiui, augtų jų galimybės didinti studijų proceso lankstumą. Vienoje aukštojoje mokykloje būtų daugiau studijų krypčių ir studentas turėtų didesnį studijuojamų dalykų pasirinkimą.  Didesnis dėstytojų skaičius bei geresnės aukštosios mokyklos finansinės galimybės leistų išspręsti didelę dalį vadybinių iššūkių, susijusių su lankstesniu studijų procesu.

Kaip vieną pagrindinių pokyčių ateities aukštajame moksle studentų atstovai yra įvardinę lankstesnį studijų procesą. Anot jų, 2030-aisiais studentas turės daugiau laisvės modeliuoti savo studijų krūvį, tai yra pats spręsti, kiek laiko truks studijos, kiek modulių bus mokomasi per semestrą, didinti laisvai pasirenkamų dalykų skaičių ir taip numatyti savo studijų programos kryptį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min