Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 29d. 12:55

Studijas Lietuvoje pasirinkusi geriausia šalies abiturientė: atsiduoti tik mokslams nederėtų

Agnė Staniūtė
Asmeninio archyvo nuotr. / Agnė Staniūtė

2016 metais Vilniuje, Valdovų rūmuose, vykusioje geriausių Lietuvos abiturientų pagerbimo šventėje daugelis šimtukininkų atviravo, kad studijuoti vyks į užsienį. Tąkart net penkis šimtukus iš brandos egzaminų surinkusi ir viena geriausių Lietuvos abiturienčių pripažinta Agnė Staniūtė net neabejojo, kad mokslus tęs gimtinėje – Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) studijuos mediciną. Praėjus metams ir artėjant naujiems geriausių šalies abiturientų rinkimams, studentė dėl savo sprendimo nė kiek nesigaili.

„Man taip pat kažkada buvo kilusi mintis studijuoti užsienyje – vien iš smalsumo. Tačiau vis tiek dar nesijaučiau pamačiusi viską, ką Lietuva gali man pasiūlyti, todėl ir likau čia“, – išplatintame pranešime teigia būsima antrakursė.

Kai dauguma kelia sparnus ir išvyksta į prestižiškesnius pasaulio universitetus, man tarsi norisi įrodyti, kad daug pasiekti galima ir studijuojant Lietuvoje.

Pasak merginos, jos planų nepakeitė net mažiau iš brandos egzaminų šimtukų surinkę, bet į geriausius pasaulio universitetus įstoję abiturientai. Priešingai – tai net sutvirtino A.Staniūtės apsisprendimą likti studijuoti gimtinėje.

„Kai dauguma kelia sparnus ir išvyksta į prestižiškesnius pasaulio universitetus, man tarsi norisi įrodyti, kad daug pasiekti galima ir studijuojant Lietuvoje“, – tvirtino mergina.

Prestižiškiausius pasaulio universitetus į lietuviškąjį būsima antrakursė iškeitė dėl studijų metu įgyjamų vertingų praktinių žinių, taip pat daugeliui universitetų neįprastų studijų metodų. „Medicinos studijas pasirinkau todėl, kad mokymasis ciklais (kai vienu metu, iki atsiskaitymo, mokomasi tik vieno dalyko – red. past.) man atrodo žymiai priimtinesnis, taip pat buvau girdėjusi, kad studentai įgyja daugiau praktikos“, – teigė studentė.

Projekto partnerio nuotr./Studentai
Projekto partnerio nuotr./Studentai

Merginai patiko ir tai, kad universitetas įsikūręs geografiškai patogioje vietoje, todėl savaitgaliais galima grįžti namo.

Artimieji, išgirdę geriausios Lietuvos abiturientės planus likti studijuoti Lietuvoje, perkalbėti nebandė. Vis dėlto, jiems nerimo kėlė tai, kad medicinos studijos reikalauja ne tik daugybės pastangų, bet ir laiko.

„Artimieji rūpinosi, ar tikrai esu pasiryžusi stoti į daug metų trunkančias ir daug jėgų reikalaujančias studijas. Tačiau supratę, kad tikrai noriu studijuoti būtent mediciną ir būtent LSMU, palaikė mano sprendimą“, – apie artimųjų reakciją į planus pasakojo A.Staniūtė.

Geriausiais pažymiais mokykloje besimokiusi mergina atviravo, kad tapus studente gyvenimas pasikeitė iš karto. Jos teigimu, reikėjo pratintis prie visai kitokio režimo, kuris būdingas studentiškam gyvenimui, taip pat didesnio krūvio.

„Dienos mokykloje dažniausiai bėgdavo be rūpesčių, krūvis buvo mažesnis. Medicinos studijos reikalauja tikrai daug darbo, ypač savarankiško, tačiau gerai planuojant laiką ir neprarandant ryžto viskas yra įmanoma“, – teigė studentė.

Nepaisant intensyvaus studijų grafiko ir visiškai kitokios dienotvarkės, A.Staniūtės požiūris į medicinos studijas nepasikeitė. Merginą džiugina ne tik puikūs grupės draugai, su kuriais tenka krimsti sunkius, tačiau įdomius mokslus, bet ir galimybė atradus laisvo laiko užsiimti dominančia studentiška veikla.

Paklausta, ar yra raktas į sėkmę, kurį atradę abiturientai moksluose taip pat galėtų pasiekti geriausių rezultatų, būsima medikė nedaugžodžiavo – svarbiausia yra nuoseklus darbas.

„Nėra vieno universalaus rakto į sėkmę, kadangi vieniems tenka išlieti daug prakaito, kai kitiems viskas išeina savaime. Mano manymu, nuoseklus darbas yra labai svarbus“, – sakė būsima medikė.

Vis dėlto, mergina teigia, kad siekiant gerų rezultatų visko atsisakyti ir atsiduoti tik mokslams nederėtų. Studentės manymu, labai svarbu domėtis ir kitomis, su studijomis nesusijusiomis sritimis, kas leidžia tapti įvairiapusiškai išsilavinusiu žmogumi: „Pati baigiau muzikos mokyklą ir jaučiu, kad tai labai prisidėjo prie mano rezultatų. Literatūra, kinas – taip pat nuostabus savišvietos šaltinis“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min