Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 10d. 11:28

Studijų krepšeliui valstybė skirs tiek pat lėšų, kaip ir pernai

Studentai
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Studentai.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino studentų, priimamų 2011 metais į aukštąsias mokyklas, normines universitetinių ir koleginių studijų kainas. Lėšos, kurias už pirmakursių rengimą valstybė skirs aukštosioms mokykloms, liks tokios pačios, kaip ir pernai. Norminė studijų kaina siejama su bazine socialine išmoka (130 Lt) ir bazine mėnesine alga, kuri šiemet nesikeitė (kaip ir pernai – 122 Lt).

Kolegijose brangiausios bakalauro studijos muzikos, teatro ir kino, šokio, fotografijos ir medijos, dailės, dizaino studijų kryptyse. Muzikos studijų krypties programų (nuolatinė studijų forma) studijų kaina – 14 890 Lt per metus. Pigiausiai (3 228 Lt per metus) valstybei atsieis studijos humanitarinių ir socialinių mokslų studijų kryptyse (išskyrus socialinį darbą, švietimą ir ugdymą, visuomenės saugumą). 

Universitetuose brangiausiai kainuojančios bakalauro studijos – pilotų rengimas ir muzika. Pirmosios pakopos nuolatinės studijų formos kaina – 18 162 Lt. Pigiausios – humanitarinių ir socialinių mokslų studijos (išskyrus filologiją, psichologiją, švietimą ir ugdymą, visuomenės saugumą), kurių kaina – 3 892 Lt.

Norminės studijų kainos nustato maksimalią lėšų sumą, kuri gali būti skiriama iš biudžeto valstybės finansuojamo studento vienerių metų studijoms padengti. Aukštosios mokyklos gali nustatyti didesnę arba mažesnę studijų kainą nei norminė. Valstybės finansuojamas studentas, besimokantis valstybinėje aukštojoje mokykloje, neturi mokėti jokių papildomų įmokų, net jei aukštoji mokykla yra nustačiusi aukštesnę studijų kainą nei norminė. Dviejų metų praktika atskleidė, kad valstybinės aukštosios mokyklos, nustatydamos studijų kainas, lygiuojasi į normines.

Palyginti su 2009 metais pirmakursių studijų kainos šiemet ir pernai sumažėjusios. Tai lėmė sumažinta bazinė mėnesinė alga, pagal kurią skaičiuojami dėstytojų, mokslo ir kitų su studijomis susijusių darbuotojų atlyginimai.

Norminę studijų kainą sudaro dėstytojų ir mokslo darbuotojų bei kitų su studijomis susijusių darbuotojų atlyginimai, išlaidos su studijomis susijusioms prekėms ir paslaugoms, išlaidos studentams skatinti. Didžiausią norminės studijų kainos dalį (70–80 proc. studijų krepšelio) sudaro lėšos dėstytojų atlyginimams. 
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min