Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 2d. 09:00 , Atnaujinta: 2017 gegužės 3d. 13:37

Svajojate apie studijas užsienyje, bet abejojate savo galimybėmis? Šie patarimai kaip tik jums

Studijos / 123rf.com nuotr.
Studijos / 123rf.com nuotr.

Studijos užsienyje vieniems Lietuvos abiturientams atrodo tarsi neišpildoma svajonė, o kitiems – realiai įgyvendinamas žingsnis. Iš tiesų, studijos tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija, Danija ar Olandija yra pasiekiamos bet kuriam Lietuvos abiturientui. Tereikia turėti motyvacijos ir išmanyti keletą techninių dalykų.

Pirmasis stojimo į užsienio universitetus etapas prasideda 12–os klasės pirmame semestre, kuomet reikia išsirinkti universitetų ir specialybių sąrašą, pateikti reikiamus dokumentus ir užpildyti internetinę stojimo anketą.

Antrasis stojimo etapas į laisvas universitetų siūlomas vietas programose vyksta pavasarį, vasarą ir kartais net rudenį. Tad, jeigu abiturientui nepasisekė su stojimais į Lietuvos universitetus, jis visada gali pamėginti stojimus į užsienio aukštąsias mokyklas.

Reikalingi dokumentai norint studijuoti užsienyjė / A.Usavičiūtės montažas
Reikalingi dokumentai norint studijuoti užsienyjė / A.Usavičiūtės montažas

Tai svarbu! Rekomendaciją galima nesunkiai gauti iš mokyklos mokytojo, 11–os klasės pažymių vidurkio išrašą taip pat parūpins mokykla.

Anglų kalbos įvertinimo reikalavimai skiriasi pagal universitetų ir specialybių pasirinkimą: vieni gali prašyti IELTS arba CAE egzamino įvertinimo (tam reikia lankyti specialius egzamino pasiruošimo kursus), kiti – dėl stojimų konsultuojančių agentūrų anglų kalbos testo pažymėjimo, o treti – anglų kalbos metinio arba brandos egzamino balo.

Stiprus motyvacinis laiškas – raktas į sėkmę

Nerijus Leškys / Kalba.lt nuotr.
Nerijus Leškys / Kalba.lt nuotr.

Svarbiausias dalykas stojimo procese – motyvacinis laiškas, kuriam reikia skirti ypatingai daug dėmesio.

Edukacinės bendrovės „Kalba.Lt“, tvarkančios stojimų dokumentus daugiau nei tūkstančiui Lietuvos abiturientų kasmet, studijų užsienyje konsultantas Nerijus Leškys teigia, jog užsienio universitetai vertina Lietuvos abiturientus tiek akademiškai, tiek pagal motyvaciją pasirinktai studijų programai.

„Dažnai abiturientai padaro esmines klaidas rašydami motyvacinius laiškus, to net nesuprasdami. Kiekvienais metais su kolegomis perskaitome šimtus tokių laiškų, todėl tikrai turime gerų patarimų, kurie gali padėti parašyti stiprų motyvacinį laišką, lemiantį stojimo sėkmę“, – teigia specialistas.

Dažnai abiturientai padaro esmines klaidas rašydami motyvacinius laiškus, to net nesuprasdami.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į internetinės stojimo anketos pildymo procedūrą. Neretai abiturientai stojimo dokumentus tvarkosi savarankiškai ir patys pildo internetinę stojimo anketą. Tačiau būtent tokiose situacijose tyko didžiausi pavojai.

„Jei moksleivis neteisingai užpildo informaciją internetinėje stojimo anketoje, universitetai gali atsiųsti neigiamą atsakymą tik dėl šios priežasties. Dažnai, pildydami savarankiškai, abiturientai blogai užpildo pažymių skiltį, neteisingai nurodo kvalifikaciją, išsilavinimo laipsnį, studijų pradžią ar studijų programą“, – dažniausias stojančiųjų klaidas įvardija N.Leškys.

Kalba.lt nuotr.
Kalba.lt nuotr.

Būtina įsigilinti į universiteto reikalavimus

Studijų užsienyje konsultantas pastebi, jog labai dažnai abiturientai visai neapsvarstę savo galimybių pasirenka akademiškai jiems netinkamus universitetus ir tuomet jiems nepavyksta įstoti.

Be to, universiteto atsiunčiamuose dokumentuose ir reikalavimuose pasitaiko daug techninių žodžių ir frazių, taikomų stojimo procese, tad moksleiviams dažnai sunku suprasti universiteto reikalavimus. Išvengti tokių dalykų galima stojimo dokumentus tvarkantis per edukacines bendroves, tokias kaip „Kalba.Lt“ – įmonė teikia nemokamas asmeninio konsultavimo paslaugas ir užtikrina sklandų stojimo dokumentų tvarkymą.

Išsirinkti stojimo procesą prižiūrinčią agentūrą – ne ką mažiau svarbi ir atsakinga užduotis.

„Net ir tiems, kurie pildosi stojimo dokumentus savarankiškai, siūlome nemokamai patikrinti UCAS stojimo anketas, organizuojame informacinius seminarus dėl studijų finansavimo dokumentų pildymo, kad neliktų sėkmingą ateitį kainuojančių klaidų. Taip pat suteikiama visą svarbią informaciją, reikalingą jaunam žmogui įsikuriant naujoje šalyje, tokią kaip: banko sąskaitos atsidarymas, valstybinio draudimo numerio gavimas, darbo paieškos, būsto susiradimas ir pan.“, – teigia N.Leškys.

VIDEO: 5. Ar verta pildyti stojimo dokumentus savarankiškai?

Konsultuotis tik su studijų užsienyje ekspertais

Išsirinkti stojimo procesą prižiūrinčią agentūrą – ne ką mažiau svarbi ir atsakinga užduotis. Labai svarbu atkreipti dėmesį į jos profesionalumą, turimą patirtį, teikiamų paslaugų kokybę bei siūlomų universitetų pasirinkimą.

„Kalba.Lt“ atstovas N.Leškys tvirtina, jog daugelis kompanijų dokumentus gali sutvarkyti tik į tam tikrus universitetus, tuo tarpu „Kalba.Lt“ pildo dokumentus į visus Didžiosios Britanijos, įskaitant Oksfordo ar Kembridžo, Danijos bei Olandijos universitetus: „Jums niekada nepasakysime, kad į vieną ar kitą universitetą dokumentų nesiunčiame“, – teigia pašnekovas.

Taigi, studijos užsienyje yra pasiekiamos ranka kiekvienam, apie tai galvojančiam Lietuvos moksleiviui. Tereikia nebijoti priimti iššūkius, susirasti profesionalią pagalbą ir ryžtingai siekti savo išsvajotų tikslų.

VIDEO: 6. Ar studijuoti užsienyje gali tik labai gerai besimokantys?
Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min