Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 14d. 16:15

Šventiškai pagerbti 10 mylimiausių Lietuvos mokytojų: „ačiū“ tarė ir moksleiviai, ir ministras

„Ačiū už pamokas“ apdovanojimai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Ačiū už pamokas“ apdovanojimai

Ne veltui sakoma, kad žodis „ačiū“ nieko nekainuoja, tačiau labai daug perka. Kiek kartų jis nuskambėjo ketvirtadienį MO muziejuje – sunku ir suskaičiuoti, čia vykusiuose mylimiausių mokytojų apdovanojimuose pedagogams publika negailėjo gražių žodžių, o buvę moksleiviai kartojo – „Ačiū už pamokas“.

Būtent taip – „Ačiū už pamokas“ – pavadintas sostinės Modernaus meno centre vykęs iškilmingas renginys. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su interneto portalais nusprendė apdovanoti mylimiausiais išrinktus mokytojus, jiems įteikti inovatyvumą skatinantys prizai.

„Norime pasakyti „ačiū“ visiems, kurie mus moko, padaryti šventę mokytojams. Šis projektas – antra mūsų iniciatyva, prieš tai rengėme žygį po Lietuvą. Ir nors apdovanojimai – tarsi antros pradžios pabaiga, mūsų projektas tęsis ir toliau, siekiame keisti žmonių požiūrį į švietimą ir padėkoti tiems, kurie to nusipelnė“, – 15min kalbėjo Šarūnas Dignaitis.

Pasak jo, išgirsti „ačiū“ smagu kiekvienam, tačiau mokytojui šie mokinių ištarti žodžiai – itin svarbūs, reikšmingi, džiuginantys. „Žodis „ačiū“ turi labai gerą užtaisą – jį pasakyti nesunku, o mokytojui vienas geras žodis gali pakeisti visą dieną, tokia padėka įkvepia visam naujam sezonui“, – mintimis dalijosi Š.Dignaitis.

Kad rasti progą padėkoti mokytojams svarbu, patvirtino ir renginyje apsilankęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Pasak jo, apie mokytojus reiktų kalbėti kaip apie reiškinį – tą, kuris sulauktų tinkamo bendruomenės įvertinimo. „Didelis stebuklas, kai po kurio laiko mokytojas sutinka gatvėje savo mokinius ir mato, kad jie užaugo klestinčiomis asmenybėmis. O mokiniai jam sako – „ačiū“, tai puikiai išreiškia požiūrį į mokytoją. Prisimenu savo mokytojus ir galvoju, kad jiems taip pat turiu dėkoti. Tik gal nebuvau toks geras mokinys, kad pasimokyčiau iš savo mokytojų“, – 15min linksmai kalbėjo ministras.

Ir nors būdų padėkoti galima rasti pačių įvairiausių A.Monkevičius viliasi, kad „Ačiū už pamokas“ iniciatyva metams bėgant taps gražia tradicija ir ateityje ši tradicija leis matyti mokytoją taip pozityviai, kaip daugelis norėtų jį matyti. „Mes norime, kad tai būtų ne tik profesionalaus, bet ir mylinčio vaikus, savo bendruomenę žmogaus įrodymas“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius

Šiemet rinkimuose dalyvavo maždaug 200 mokytojų, jie sulaukė net 36 tūkst. padėkų su žodžiu „ačiū“. Ministro teigimu, mokytojams, kaip ir bet kurios kitos profesijos atstovams, svarbu sulaukti įvertinimo, tačiau daugelio pedagogų kelias grįstas atsidavimu.

„Mačiau, kaip kai kurie mokytojai braukė ašaras, mačiau, kaip vieno laureatu tapusio mokytojo mama taip pat susigraudino, kad sūnus pasirinko laimingiausią, jos nuomone, kelią – būti mokytoju. Kalbėdamas su mokytojais ir klausdamas jų, kodėl jie rinkosi šį kelią, išgirstu atsakymą, kurį ir pats turiu – mane įkvepia mokytojai autoritetai. Juk kaip nuostabu yra, kai gali kitus ugdyti, prisidėti prie kitų žmonių gyvenimo sėkmės. Labai svarbu ne tik ugdyti vaikus, bet ir už kiekvieną vaiką jausti atsakomybę. Pats dabar būdamas ministru kartais ilgiuosi to jausmo“, – kalbėjo A.Monkevičius, ilgą laiką dirbęs fizikos ir matematikos mokytoju.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Ačiū už pamokas“ apdovanojimai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Ačiū už pamokas“ apdovanojimai

Ministras tikino, kad nors mokytojo darbas niekada nebuvo ir nėra lengvas, jis teikia daug džiaugsmo. Esą jausmas, kai Rugsėjo 1-ąją ar išleistuvių proga mokiniai įteikia gėlę ir pasako „ačiū“ atperka visus sunkumus.

MO muziejuje vykusiame renginyje buvo apdovanoti dešimt mokytojų: Petras Gedvilas (lietuvių kalba ir literatūra, Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija), Eugenija Bužinskienė (pradinis ugdymas, Molėtų pradinė mokykla), Marytė Markevičienė (akordeono atlikėjo raiška, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija), Algirdas Baltuškonis (istorija, Vilniaus Fabijoniškių gimnazija), Vilma Mekionytė (fizika, Jiezno gimnazija), Ina Binkienė (pradinio ugdymo vyr. mokytoja, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazija), Sergej Kozlov (rusų kalba, Kauno „Varpo“ gimnazija), Kristina Našlėnienė (socialinė pedagogė, Grinkiškio Jono Poderio gimnazija), Jūratė Ivaškienė (pradinių klasių mokytoja, Šiaulių Dainų progimnazija), Ingrida Valasevičienė (geografija, KTU inžinerijos licėjus).

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Ačiū už pamokas“ apdovanojimai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Ačiū už pamokas“ apdovanojimai

Iniciatyvai „Ačiū už pamokas“ gražių žodžių negailėjo ir patys mokytojai. Jų teigimu, mylimiausių mokytojų apdovanojimai – didžiulė padėka ir jų darbo įvertinimas.

Vienas jų – Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos mokytojas Algirdas Baltuškonis. Dėkodamas už įvertinimą visų mokytojų vardu jis sakė: „Esu laimingas būdamas mokytoju.“

„Jaučiuosi kaip mokinys, labai jaudinuosi, ir paruoštuką turiu kaip mokinys. Prisipažinsiu, svajodavau dalyvauti panašiame projekte, tačiau nesitikėjau, kad laimėsiu. Manau, dažnai pamirštame, kad reikia dėkoti, o dėkodami suprantame, kiek daug mes turime, – kalbėjo A.Baltuškonis. Savo kalboje jis padėkojo ir mamai – taip pat mokytojai, kuri esą jam suteikė ne tik gyvenimo, bet ir pedagoginių pamokų. – Ačiū mokiniams, jų tėvams, bendradarbiams, kurie iškovojo pergalę būti tarp laureatų.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Baltuškonis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Baltuškonis

Simbolinį „ačiū“ muzikos kalba ištarė ir smuikininkė Paulina Daukšytė renginyje atlikusi keletą kūrinių.

Žodį tarė bei komplimentų mokytojams negailėjo ir Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė. Pasak jos, mokytojas – sudėtinga profesija, tą supranta ir daugelis moksleivių. Todėl „padėkos niekada nebus per daug“. „Mes dėkojame jiems už atsidavimą, už darbą, kad jie ugdo mus. Ir net nereikia specialios šventės, kad jiems padėkotume. Tokie renginiai įkvepia, jie skatina augti toliau, ugdyti visą mokyklos bendruomenę ir kurti pozityvią, pasitikėjimu grįstą švietimo sistemą“, – 15min kalbėjo S.Aškinytė.

Moksleivių atstovės teigimu, mokytojai šiuo renginiu labai patenkinti, o ir moksleiviai tikisi, kad šis projektas taps gražia tradicija, kurią bus galima pratęsti ir kitais metais.

„Džiaugiasi ir mokiniai, matydami čia savo herojus, ir mokytojai labai nustebinti, kad yra nominuoti ar net išrinkti laimėtojais“, – sakė ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sara Aškinytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sara Aškinytė

S.Aškinytės teigimu, būtent šiais metais akcentuojama mokyklos bendruomenės svarba. Mergina ragina burtis į bendruomenes, kalbėtis ir nepamiršti visiems drauge pasidžiaugti gražiomis iniciatyvomis.

Daugiau renginio akimirkų:

Naujų ugdymo metodų taikymą, virtualių ugdymo formų diegimą ir naudojimą, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą skatina ES fondų finansuojamos priemonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min