Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švietimo ir mokslo ministerijai – tarptautinių ekspertų raginimas deramai įvertinti VDU

VDU
VDU
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Studijų kokybės ir vertinimo centras (SKVC) kiekvienais metais stebi ir vertina universitetų studijų kokybės procesus. Vasaros pabaigoje SKVC sudaryta tarptautinių ekspertų grupė puikiai įvertino Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atliekamas veiklas ir akreditavo jį maksimaliam 6 metų laikotarpiui. Ekspertai ypatingą dėmesį atkreipė į unikalią ir nuosekliai vykdomą laisvųjų menų universiteto misiją.

„Būtent laisvieji menai, tai yra, platų žinių spektrą, o ne vieną siaurą specialybę apimantis išsilavinimas yra universiteto stiprybė ir išskirtinumas“, – teigia VDU viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė.

Vienas pagrindinių ekspertų ataskaitos raginimų – deramai įvertinti VDU svarbą: „Ekspertų grupė rekomenduoja LR švietimo ir mokslo ministerijai imtis aktyvių priemonių populiarinti ir tinkamai įvertinti unikalų VDU laisvųjų menų misijos indėlį į Lietuvos ir Europos akademinį pasaulį. Ši institucija išsiskiria iš kitų Europoje ir galėtų save pozicionuoti kaip Lietuvos lyderį Europoje ir už jos ribų“, – rašoma ataskaitoje.

VDU rektoriaus prof. Zigmo Lydekos teigimu, nebeužtenka būti tiesiog geru vienos srities specialistu: „Vienpusiškumas ir domėjimasis tik siauros srities dalykais – pražūtingas. Ateities pasaulio kūrimas negali būti paremtas tik šaltomis technologijomis, jam reikia laisvės, kūrybos, kultūros. Vertinimą atlikusi tarptautinių ekspertų grupė, kurioje yra skirtingų sričių profesionalų, tai supranta ir vertina. Tikiuosi, kad pagaliau ir LR švietimo ir mokslo ministerija į tai atkreips dėmesį ir imsis konkrečių veiksmų“, – viliasi prof. Z. Lydeka.

Vertinimą įvykdę ekspertai pažymi, kad Europoje be VDU tokį išsilavinimą siūlo vos keletas kitų institucijų, daugiausia Nyderlanduose

Vertinimą įvykdę ekspertai pažymi, kad Europoje be VDU tokį išsilavinimą siūlo vos keletas kitų institucijų, daugiausia Nyderlanduose. JAV šie studento laisvę pabrėžiantys principai itin populiarūs ir paplitę tarp pačių prestižiškiausių universitetų, tarp jų ir Harvardo, kurio studijų koncepcija būtent ir remtasi atkuriant VDU. Laisvųjų menų studijos VDU vykdomos nuo pat universiteto atkūrimo – jau 25-erius metus.

SKVC  patvirtintoje ataskaitoje taip pat atkreipiamas dėmesys, kad ir pats universitetas turėtų nebūti pernelyg kuklus ir dar labiau viešinti savo veiklas, siekiant atspindėti jų svarbą šalies ir regiono mastu: „Universitetas vaidina svarbų vaidmenį Kauno miesto verslo ir kultūros gyvenime, daugelyje regioninių ir šalies asociacijų, kurios vienija akademinės bendruomenės atstovus tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu. Universiteto poveikis yra daug didesnis, nei jis pats nurodo prisistatydamas – VDU nepakankamai įvertina savo svarbą“, – teigia ekspertai.

VDU rektorius tikina, kad toks puikus universiteto įvertinimas ir suteikta šešerių metų akreditacija yra vienas geriausių pasiekimų tarp visų Lietuvos universitetų ir tai suteikia impulsų judėti pirmyn: „Puoselėdami kūrybai ir menams palankią kultūrą ir toliau sieksime dar plačiau atverti kūrybiško miesto nišą, kuri sujungtų ne tik intelektualinę ir kūrybinę, bet ir medijinę bei technologines sritis. Per įvairius kūrybinius projektus ir iniciatyvas universitetas ir toliau kurs diskursą iš Kauno visai Lietuvai ir Europai, dar labiau įtvirtindamas atviro įvairiems kūrybiniams dialogams ir komunikuojančio pasaulio, miesto idėją“, – tikisi prof. Z. Lydeka.

***

Studijų kokybės ir vertinimo centro tarptautinių ekspertų grupė buvo sudaryta iš užsienio universitetų profesorių, padalinių vadovų, įmonių direktorių ir konsultantų. VDU veiklą vertinusią ekspertų grupę sudarė: prof. dr. Lucas Weberis (grupės vadovas, Šveicarija), prof. Sue Frost (Jungtinė Karalystė), dr. Peteris Wellsas (Rumunija), dr. Annie Doona (Airija), prof. dr. Hansas Robertas Hansenas (Austrija), Aldona Savičienė  (Lietuva) ir Andrius Zalitis (Lietuva). Grupės darbą koordinavo SKVC vertinimo koordinatorė Rugilė Blusevičienė. Ekspertai parengė ataskaitą, kurioje pateikė savo išvadas apie VDU valdymą, studijas, mokslo ir meno veiklas, regioninius ir tarptautinius ryšius, gerąsias praktikas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min