Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 17d. 17:07

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis: aukštosios mokyklos ne visada ruošia tuos specialistus, kurių reikia

Dainius Pavalkis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dainius Pavalkis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, jog aukštosios mokyklos ne visuomet ruošia tuos specialistus, kurių trūksta.

„Aš čia matau platesnę problemą ta prasme, kad aukštosios mokyklos ne visada ruošia tų specialybių ir tokių specialistų ir tiek, kiek reikia, kai kurių specialybių gal Lietuvoje per daug, ką mes bandome pasakyti ir pirmininkaudami Europos Sąjungai, ir su tuo sutinka ir vokiečių švietimo ministras, ir austrai, ir prancūzai linksi galvom pilnai ir tvarkingai“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė D.Pavalkis.

Pasak ministro, Lietuvai šiuo metu trūksta ne baigusių socialinius mokslus, o karo medikų, informacinių technologijų specialistų, inžinierių. „Lygiai tas pats ir Prancūzijoje, Vokietijoje, tačiau, matyt, ar dėl algos, ar dėl nesuinteresuotumo, jaunimas neina ten mokytis“, – kalbėjo ministras.

Jis sakė Vyriausybės sprendimą apmokėti šalies krašto apsaugos sistemai reikalingų specialistų studijas įvairiose mokymo įstaigose matantis „kaip bandymą bent laikinai gelbėtis iš šios situacijos“.

Švietimo ir mokslo ministro skeptiškais pasisakymais viešojoje erdvėje dėl socialinių ir humanitarinių studijų perspektyvų pasipiktino Lietuvos sociologų draugijos ir Lietuvos politologų asociacija. pasipktinimo.

Organizacijos į ministrą kreipėsi viešu laišku pažymėdamos, kad „tik esant gerai išplėtotiems socialiniams ir humanitariniams mokslams technologinė šalies pažanga įgaus socialinę vertę ir neatsisuks prieš pačią visuomenę“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min