Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 9d. 13:44

Švietimo ir mokslo profsąjunga inicijuoja derybas dėl didesnių mokytojų padėjėjų algų

Mokykla
123rf.com nuotr. / Mokykla

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties derybų atnaujinimo. Šiuo kreipimusi profsąjunga inicijuoja derybas, kuriose siekiama nuo kitų metų rugsėjo 1 d. panaikinti pagalbos mokiniui specialistų darbo užmokesčio atotrūkį nuo mokytojų, kurie dirba pagal bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo programas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Mūsų organizuota nuotolinė konferencija, kurioje dalyvavo daugiau nei 1000 pagalbos mokiniui specialistų, atskleidė, jog dabartinė sistema neveikia ir yra iškreipta. Maža to, Seimas patvirtino naujų 1500 pagalbos mokiniui specialistų darbo vietų steigimą kitais metais. Tačiau jau šiandien nėra kam dirbti, specialistų trūksta. Niekas nenori eiti dirbti į sistemą, kurioje visiškas darbo apmokėjimo ir krūvio sandaros chaosas“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Egidijus Milešinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Egidijus Milešinas

ŠMSM Seimui pateiktais skaičiavimais, minėto įstatymo įgyvendinimui ir naujų etatų apmokėjimui 2021 metais reikalingi 28,8 mln. eurų, raigiama pranešime.

„Jeigu šie pinigai, kaip numatyta, bus skirti savivaldybėms, jie, greičiausiai, gali nukeliauti ne tam tikslui, nes specialistų, kuriuos galima samdyti, šiai dienai tiek nėra. Todėl mes ir siūlome – pirmiausiai sutvarkyti sistemą, sukurti patrauklias ir gerai apmokamas darbo vietas, o tada kviesti naujus specialistus“, – sako E. Milešinas.

Detalesnę švietimo pagalbos specialistų problemų analizę rasite – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min