Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 5d. 10:03

Tarp „Erasmus“ programos ambasadorių Europoje – ir lietuvė studentė iš VGTU

Gabija Cijūnaitytė - Erasmus ambasadorė
iš asmeninio Gabijos Cijūnaitės nuotr. archyvo / Gabija Cijūnaitytė - Erasmus ambasadorė

Daugiau nei 25 metus Europoje gyvuojančia akademinių mainų programa „Erasmus“ jau pasinaudojo daugiau nei 3 milijonai studentų, rašoma pranešime spaudai. Šia gražia proga iš kiekvienos dalyvaujančios šalies buvo išrinktas atstovas, galintis reprezentuoti programą ir savo šalį. Lietuvos ambasadore tapo Gabija Cijūnaitytė, studijuojanti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU).

 

„Erasmus“ studentų tinklo (ESN) ir Europos komisijos organizuotame ambasadorių konkurse dalyvavo 1800 studentų, 2012–2013 mokslo metais dalyvavusių „Erasmus“ programoje. Konkurso paraiškose jie turėjo plačiau papasakoti apie tarptautinių mainų suteiktas galimybes ir savo unikalią patirtį. Iš viso buvo išrinktos 33 įdomiausios skirtingų šalių studentų istorijos, kurios dabar platinamos visai „Erasmus“ bendruomenei.

Reprezentuoti Lietuvą išrinkta 21-erių metų VGTU informacinių technologijų paslaugų valdymo studentė Gabija Cijūnaitytė. Mergina praėjusiais mokslo metais pusmetį mokėsi viename iš Danijos universitetų, o dabar dar kartą išvyko į šią šalį atlikti profesinės praktikos.

Studijų Danijoje metu ji su keliais bendramoksliais vienai šalies kompanijai kūrė programinę įrangą ir įgijo neįkainojamos darbo tarptautinėje aplinkoje patirties. „Įvairių tautybių žmonės turi skirtingą požiūrį į darbinius procesus, todėl išmokau būti tolerantiška, pažvelgti į situaciją kito žmogaus akimis ir prisitaikyti prie jo pasaulėžiūros“, – pasakojo Gabija. Ji taip pat pabrėžė, kad tiek studijų, tiek praktikos metu ne tik įgijo naujų žinių, bet ir tobulino anglų kalbos žinias bei bendravimo įgūdžius.

„Po pusmečio studijų užsienyje grįžau į Lietuvą susipažinusi ne vien su kitos šalies papročiais ir kultūra ar susiradusi naujų draugų, bet ir geriau pažinusi save. Tapau išmintingesnė, įgijau naujos patirties ir labiau pasitikiu savo jėgomis“, – sakė VGTU studentė, vasarą leidžianti Arhus mieste ir atliekanti praktiką vienoje didžiausių Danijos IT įmonių „Systematic“.

Nuo 2000-ųjų daugėja lietuvių studentų, pasirenkančių bent vieną semestrą mokytis užsienio universitete. Remiantis Švietimo mainų paramos fondo statistika, 2011–2012 metais studijuoti ar atlikti praktikos pagal „Erasmus“ programą išvyko 3548 studentai . Mainų programoje dalyvauja ir dėstytojai, kurie siunčiami į užsienio universitetus skaityti paskaitų. Tokių akademikų iš Lietuvos 2011–2012 mokslo metais buvo 928.

Pasak naujausios „Erasmus“ statistikos, VGTU pateko tarp 100 tarptautiškiausių Europos universitetų – jis užima 24-ąją vietą pagal dėstytojų ir 69-ąją – pagal studentų mainus. Praėjusiais mokslo metais galimybe studijuoti ar atlikti praktiką užsienyje pasinaudojo 500 VGTU bakalauro bei magistrantūros studentų.

Net 14 procentų VGTU absolventų turi studijų ar praktikos užsienyje patirties – santykinai daugiausiai iš visų universitetų Lietuvoje.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse, patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

„Erasmus“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta užtikrinti aukštojo mokslo kokybę, skatinti studentų, dėstytojų ir kito universiteto personalo mainus bei raginti aukštąsias mokyklas iš skirtingų šalių bendradarbiauti tiek tarpusavyje, tiek su verslo įmonėmis. Taip pat ši programa užsiima akademinės kvalifikacijos laipsnių skaidrumo bei aukštojo ir profesinio mokymo suderinamumo užtikrinimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min