Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 27, 18:57

Tarptautinės fizikos olimpiados užkulisiai: kuo ypatingas Vilniuje vykęs mokslo renginys?

Lietuvoje praūžė neeilinis renginys – Vilniuje pirmą kartą mūsų šalies istorijoje vyko 51-oji tarptautinė fizikos olimpiada (IPhO 2021). Tai – svarbiausias pasaulio talentingiausių fizikos mokinių metų renginys.

Dviejų dalių, eksperimentines ir teorines, olimpiados užduotis sprendė beveik 400 mokinių iš 76 šalių.

Lietuvai teko ypatingas vaidmuo: suorganizuoti net savaitę trunkančią olimpiadą nuotoliniu būdu.

Pasak organizatorių, visai mokslo bendruomenei šis renginys – svarbus įvertinimas, parodęs, kad Lietuvos fizikai gali kurti pasaulinio lygio, modernias užduotis, nuotoliniu būdu įtraukti tiek daug mokinių laisvalaikio, šalies kultūros pažinimo veikloms.

„Lietuvai šis renginys buvo ne tik iššūkis, bet ir didelis įvertinimas, kad galime organizuoti tokio dydžio renginius. Pasauliui parodėme, kad gebame kokybiškai organizuoti renginius sudėtingomis sąlygomis, kuomet iki paskutinės minutės planuotas gyvas renginys persikelia į nuotolinę erdvę.

Tai buvo proga labiau paskatinti mūsų mokinius domėtis fizika, kitais gamtos mokslais bei studijuoti juos ateityje.

Tai buvo proga labiau paskatinti mūsų mokinius domėtis fizika, kitais gamtos mokslais bei studijuoti juos ateityje. Didžiausias iššūkis organizatoriams buvo suburti dalyvius ne tik akademinėms, bet ir laisvalaikio veikloms, bendravimui tarpusavyje. Tą pavyko padaryti su puikia savanorių komanda, kurie bendravo su mokiniais tiesiogiai, kvietė dalyvauti įvairiose laisvalaikio veiklose, sudarė galimybes laisvu metu leisti laiką kartu.

Daug iš įvairių šalių sklindančių atsiliepimų, palinkėjimų bei matomas mokinių bendravimas tarpusavyje – didžiausia padėka ir ženklas, kad net ir nuotoliniu būdu tarptautinė fizikos olimpiada subūrė geriausius pasaulio fizikos mokinius į vieną didelę bendruomenę“, – apie renginio užkulisius pasakojo viena iš jo organizatorių Justina Čiplė.

Kodėl šis renginys toks išskirtinis, kokias užduotis turėjo išspręsti dalyviai, kas jas ruošė?

Apie tai 15min reportaže pasakoja renginio savanoriai ir organizatoriai.

Kviečiame žiūrėti!

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min