Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 5d. 19:31

Technologijos arčiau moksleivių – mokykla ant ratų pradėjo kelionę po Lietuvą

Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų

Būrys žmonių iš Vilniaus Katedros aikštės gruodžio 5-ąją į kelionę po Lietuvą išlydėjo neįprastą autobusą. Jame – nuo 3D spausdintuvų, robotikos paslapčių iki savotiškų robotų. Moksleiviai galės ne tik pamatyti, bet ir prisiliesti bei išbandyti naująsias technologijas. Šia inovatyvios mokyklos kelione po Lietuvą siekiama keisti požiūrį į profesinį mokymą. Pirmiausia, parodyti, kad profesinis mokymas suteikia ne tik kulinaro ar staliaus specialybę, o antra – kad profesinės krypties pasirinkimas toli gražu nėra antrarūšis.

Supažindinti su technologijomis

Gruodžio 5-ąją iš sostinės išlydėta inovatyvi technologijų mokykla ant ratų pradėjo kelionę po Lietuvą. Technologijomis ir inžinerinio mokymo įranga aprūpintas specialus autobusas gruodžio 6 d. Alytaus, gruodžio 7 d. Kauno, gruodžio 8 d. Panevėžio ir gruodžio 9 d. Šiaulių pagrindinėse aikštėse kvies moksleivius, o kartu ir visus norinčius, susipažinti su naujosiomis technologijomis bei jų galimybėmis.

Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Saulius Zybartas tikino, kad inovatyvaus autobuso kelionė po šalį – vienas iš daugybės Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtų renginių.

Profesinį mokymą Europos Komisija šiais metais yra įvardijusi kaip vieną iš prioritetinių sričių, o viena iš veiklos krypčių – jo populiarinimas.

„Mes pagalvojome, kad norint mokinius sudominti technologijomis, pirmiausia reikia jiems duoti galimybę jas pažinti, prie jų prisiliesti, leisti patyrinėti. Taigi kartu su Jeruzalės darbo rinkos centru, kuris turi specialų autobusą, ir sukūrėme technologijų mokyklą ant ratų. Šį kartą orientuojamasi į moksleivių supažindinimą su įvairia inžinerine pramone, naujausiomis technologijomis“, – apie idėją pasakojo Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų

Nuo 3D printerio iki roboto

S.Zybartas tikino, kad priemonių ir technologijų spektras, kuris bus pristatomos moksleiviams ir susidomėjusiems – platus. „Tai – ir 3D spausdintuvas, robotikos elementai, kompiuterizuotos staklės, įvairūs stimuliatoriai, mechatronika, stendas, skirtas programavimui ir fizikai, bei daug kitos modernios įrangos“, – ką moksleiviai ar technologijų mokykla ant ratų susidomėję suaugusieji galės joje rasti, pasakojo Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius.

„Iš pradžių paaiškinsime regionų mokyklų vadovams, valdžiai, ką šiandien siūlo profesinis mokymas, kokios apskritai technologinės inovacijos šiuo metu yra. Po to kviesime moksleivius į interaktyvią pamoką, per kurią jaunuoliai galės gyvai susipažinti su visa technologijų autobuso įranga. Susiskirstę į grupes mokiniai bandys vieną ar kitą įrangą valdyti mobiliuoju telefonu, prisijungę prie belaidžio interneto. Taip pat galės paprašyti roboto padaryti kavos, išmaišyti joje cukrų ar net paduoti. Na, infobuse, kaip mes jį vadiname, laukia visokių įdomybių“, – ko mokiniai gali tikėtis, aiškino S.Zybartas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų

Populiarinti, sudominti, keisti veidą

Paklaustas, koks šios iniciatyvos tikslas, S.Zybartas atsakė paprastai – supažindinti, sudominti, populiarinti profesinį mokymą ir keisti jo veidą.

Vienas iš tikslų – parodyti, kad profesinis mokymas apima ne tik kulinariją ar stalių rengimą, kad ir kokios pastarosios specialybės būtų įdomios, tačiau yra aibė ir kitų pasirinkimų. „Profesinis mokymas iš tikrųjų yra kitoks, nei yra įaugę į mūsų mentalitetą. Taigi norime parodyti, kad profesinis mokymasis gali būti labai įdomus ir įvairus“, – dėstė S.Zybartas.

„Siekiame sugriauti ir dar vienas stereotipą, kad profesinį mokymą renkasi tie, kuriems gyvenime lyg šiek tiek nepasisekė. Mūsų pasaulėžiūroje tarsi priimta, kad tas, kuriam sekasi, turi turėti aukštojo mokslo diplomą. O mes norime pasakyti, kad yra ne taip, kad tos ribos nyksta. Sėkmės ir įsitvirtinimo gyvenime suvokimas yra labai sąlyginis. Tą mes jau matome ir Lietuvoje, kai vis daugiau žmonių iš aukštųjų mokyklų grįžta mokytis į profesines“, – apie profesinio mokymo suvokimą kalbėjo Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Po Lietuvą keliauja inovatyvi technologijų mokykla ant ratų

Dar vienas dalykas, į kurį S.Zybartas norėjo atkreipti dėmesį – suaugusiųjų mokymasis. „Labai norime paskatinti mokytis ir suaugusius žmones. Vis tik svarbu suvokti, kad greitai keičiantis technologijoms tiek darbines, tiek bendras žinias nuolat reikia atnaujinti. Tik tada žmogus gali tikėtis gero darbo užmokesčio ir būti konkurencingas rinkoje. Mokytis iš tiesų reikia visą gyvenimą“, – neabejojo pašnekovas.

Šį kartą, kai į miestus atvežamas technologijų autobusas ant ratų, pasak S.Zybarto, profesinio mokymo žinia labiau skleidžiama moksleiviams. Tačiau kadangi infobusas stovės visų miestų centrinėse aikštėse, į jį galės užeiti visi norintys. Išbandyti technologijas, sužinoti, kas domina ar net pasikonsultuoti, anot S.Zybarto, galės kiekvienas.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min