Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 11d. 14:18

„TEDxVilniusED“ skelbia paskutinę registracijos savaitę

„TEDxVilniusED“ konferencija
Laimos Panekaitės nuotr. / „TEDxVilniusED“ konferencija

Sausio 28 dieną su šūkiu „Kai protas žaidžia“ švietimo entuziastus suburs konferencija „TEDxVilniusED“. Pagal pasaulyje žymų „TED“ formatą „Vilniaus technologijų parke“ organizuojamas renginys dalyvius pasitiks įkvepiančiomis kalbomis, kurias sakys net 9 pranešėjai iš JAV, Airijos, Suomijos, Vengrijos, Ispanijos ir Lietuvos.

„Programa jau patvirtina ir kiekvienas mūsų tinklapyje gali su ja susipažinti. Taip pat ir su pranešėjais, kurie šiame „TEDxVilniusED“ renginyje išties stiprūs. Su entuziazmu laukiame konferencijos – neabejoju, kad joje nuskambės daug įkvepiančių minčių apie švietimą: koks jis yra šiandien ir koks turėtų būti, kad ateinanti karta atskleistų geriausius savo gebėjimus“, – sako renginio kuratorė Justė Stašelytė.

Pasak jos, norą įsigyti bilietus jau pareiškė didžioji dalis mokytojų, tėvų su vaikais ir švietimo entuziastų. „Iš karto atsiprašom visų, kurie nebetilps į renginį – erdvė yra ribota, joje telpa tik pora šimtų žiūrovų. Tačiau pamatyti pranešėjų kalbas galės visi norintys – renginį transliuosime tiesiogiai portale 15min ir tedxvilnius.com. Kalbos bus verčiamos į lietuvių, o vėliau jas visada rasite internete“, – sako J.Stašelytė.

Šiais metais organizuojamame „TEDxVilniusED“ renginyje savo įkvepiančias kalbas sakys: Angelos Chronis – filosofijos mokslų kandidatas iš Katalonijos pažangiosios architektūros instituto Barselonoje; Teresa Lamb – menininkė ir technologė iš Niujorko; Paulius Gebrauskas – verslininkas, vienas iš „Šeimų universiteto“ kūrėjų, Colinas Powellas – mokymosi programų koordinatorius iš JAV, gyvenantis Lietuvoje; Harry Mccannas – Airijos skaitmeninio jaunimo tarybos direktorius bei internetinio portalo „Trendster“ vyriausiasis redaktorius; David Pálházi iš Vengrijos, kuris rūpinasi, kad kurtieji gautų pažangų švietimą; dr. Marjo Kyllönen iš Helsinkio, kuriame vadovauja miesto švietimo skyriui; Marius Narvilas – technologijų mokytojas Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje, pripažintas inovatyviausiu meno ir technologijų mokytoju Lietuvoje bei neįprastas muzikines istorijas pasakojantys vaikinai „Subtilu-Z“.

Renginio „TEDxVilniusED“ programą rasite ČIA.

Dalyvio registracijos anketą iki sausio 15 d. pildyti galite ČIA.

Bilieto kaina į „TEDxVilniusED“ renginį suaugusiam yra 40 Eur, o bendras vieno iš tėvų ir vaiko bilietas – 60 Eur. Pagal visame pasaulyje vykstančių „TED“ konferencijų reikalavimus, renginiai yra nesiekiantys pelno – visi pinigai už bilietus skiriami renginio organizavimui, komanda dirba savanoriškais pagrindais, taip pat ir pranešėjai dalyvauja neatlygintinai.

Apie „TEDxVilniusED“

TEDxVilniusED – tai TEDxVilnius komandos organizuojamas renginys, skirtas švietimui.

Renginio tikslas – suburti vaikus, tėvus, mokytojus, švietimo entuziastus, inovatorius, mokslininkus bei išgirsti apie svarbiausias inovacijas švietimo srityje. Renginį sudaro praktinės kūrybinės dirbtuvės bei pranešimai, vykdomi pagal TED kalbų formatą.

Apie „TEDxVilnius“

„TEDxVilnius“ – iniciatyva, kurios tikslas Lietuvoje populiarinti TED formato konferencijas. Jų metu pasakojamos įkvepian

ios istorijos, atskleidžiami įdomūs faktai ir pristatomos naujausios, dėmesio vertos idėjos. „TEDxVilnius“ komanda siekia atrasti dar nematytus, negirdėtus, gabius ir įdomius žmones bei suteikti jiems galimybę papasakoti pasauliui savo mintis ar parodyti jau atliktus darbus.

„TEDxVilnius“ galite sekti socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Instagram“, „LinkedIn“ arba galite tapti „TEDxVilnius“ gerbėju socialiniame tinkle „Facebook“.

Apie „TEDx“ ( x = nepriklausomai nuo TED organizuojamas renginys)

„TEDx“ – tai programa, sukurta vadovaujantis šūkiu „Idėjos, kurias verta skleisti“. Ji skirta vietinių renginių organizatoriams, norintiems suburti žmones, kurie trokšta organizuoti į TED konferencijas panašius renginius bei tapti TED bendruomenės nariais.

„TEDx“ renginiuose pranešėjų pasisakymai yra derinami su „TEDTalks“ vaizdo įrašais, rodomais ekrane. Taip siekiama paskatinti diskusijas ir bendrumą. Tokiems renginiams suteikiamas „TEDx“ prekių ženklas. Jame esanti raidė „x“ reiškia „nepriklausomai organizuojamas renginys“. „TEDConference“ vietinių renginių organizatoriams suteikia tik bendrąją pagalbą. „TEDx“ renginiai yra organizuojami nepriklausomai nuo TED. Juos planuoja ir įgyvendina vietinės iniciatyvinės žmonių grupės, kurios laikosi griežtų TED reikalavimų, nustatančių konferencijos formatą ir užtikrinančių tam tikrą kokybės lygį.

Visi „TEDx“ tipo renginių pranešimai yra filmuojami ir vėliau patalpinami „YouTube“ platformoje esančiame „TEDTalks“ kanale. Geriausi pranešimai atrenkami ir įkeliami į centrinę TED.com interneto svetainę.

Apie „TED”

„TED” yra ne pelno siekianti organizacija, pasišventusi šūkiui – „Idėjos, kurias verta skleisti“. 1984 m., 4 dienų trukmės konferencija Kalifornijoje tapo šios organizacijos gimimo atskaitos tašku. Iki dabar „TED” smarkiai išaugo ir labiau nei bet kada siekia palaikyti pasaulį keičiančias idėjas ir iniciatyvas. Tam net buvo įsteigtas specialus apdovanojimas „TEDPrize“, leidžiantis savo idėjomis tikintiems žmonėms pradėti jas realizuoti. 2016 m. apdovanojimas skirtas antropologijos profesorei Sarahai Parcak.

„TED“ konferencijoje skaityti pranešimus kviečiamos iškiliausios, daugiausiai nuveikusios pasaulinio garso asmenybės. Jų pasisakymai yra filmuojami ir vėliau patalpinami interneto svetainėje TED.com. Ten esančius pranešimus peržiūrėti galima nemokamai. Vieni garsiausių „TED” pranešėjų yra: Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Seras Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozis Okonjo – Iwaelas, Isabel Allende ir Jungtinės Karalystės Ministras Pirmininkas Gordon Brown.

Kasmetinė „TED” konferencija vyksta Longbyče, Kalifornijoje. Ji taip pat transliuojama ir Palmspringse.

„TED“ galite sekti socialiniame tinkle „Twitter“ arba galite tapti „TED” gerbėju socialiniame tinkle „Facebook“.

Temos: 1 TEDx
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min